Вчені знайшли причину стійкості SARS-CoV-2 до противірусних препаратів

Вчені знайшли причину стійкості SARS-CoV-2 до противірусних препаратів

Це важливий результат, оскільки розуміння структури ферменту ExoN допоможе знайти специфічні молекули, що порушують його роботу

Вчені знайшли причину стійкості SARS-CoV-2 до противірусних препаратів
фото DR

Дослідження показало, що коронавірус захищається від лікування завдяки особливому ферменту, який нейтралізує активні властивості препаратів. Тепер вчені розкрили його атомну структуру, яка дозволить заблокувати захисні функції SARS-CoV-2. Це означає, що вчені зможуть удосконалити вже існуючі противірусні засоби і розробити нові цільові ліки проти COVID-19, пише HighTech Plus.

Команда дослідників з Університету штату Айова представила докладні дані про фермент, завдяки якому SARS-CoV-2 ухиляється від дії більшості нуклеозидних противірусних засобів. Виявилося, що фермент ExoN видаляє нуклеозидні противірусні з'єднання з РНК коронавірусу, роблячи їх неефективними.

Вчені встановили, що ExoN присутній тільки в коронавірусах і кількох інших близькоспоріднених родинах. Подальші дослідження дозволили визначити детальну структуру ExoN.

Це дуже важливий результат роботи, оскільки розуміння структури ExoN допоможе знайти специфічні молекули, що порушують його роботу. У підсумку це позбавить SARS-CoV-2 захисних функцій.

На думку вчених, відкриття дозволить удосконалити вже наявні противірусні препарати, такі як ремдесивір, щоб у найкоротші терміни підвищити ефективність лікування COVID-19. Надалі можна буде розробляти нові препарати, націлені на ExoN.

Нагадаємо, республіканці оприлюднили звіт про те, що вірус COVID-19 виведено в лабораторії в Ухані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло