Вчені знайшли причину стійкості SARS-CoV-2 до противірусних препаратів
Це важливий результат, оскільки розуміння структури ферменту ExoN допоможе знайти специфічні молекули, що порушують його роботу

Дослідження показало, що коронавірус захищається від лікування завдяки особливому ферменту, який нейтралізує активні властивості препаратів. Тепер вчені розкрили його атомну структуру, яка дозволить заблокувати захисні функції SARS-CoV-2. Це означає, що вчені зможуть удосконалити вже існуючі противірусні засоби і розробити нові цільові ліки проти COVID-19, пише HighTech Plus.
Команда дослідників з Університету штату Айова представила докладні дані про фермент, завдяки якому SARS-CoV-2 ухиляється від дії більшості нуклеозидних противірусних засобів. Виявилося, що фермент ExoN видаляє нуклеозидні противірусні з'єднання з РНК коронавірусу, роблячи їх неефективними.
Вчені встановили, що ExoN присутній тільки в коронавірусах і кількох інших близькоспоріднених родинах. Подальші дослідження дозволили визначити детальну структуру ExoN.
Це дуже важливий результат роботи, оскільки розуміння структури ExoN допоможе знайти специфічні молекули, що порушують його роботу. У підсумку це позбавить SARS-CoV-2 захисних функцій.
На думку вчених, відкриття дозволить удосконалити вже наявні противірусні препарати, такі як ремдесивір, щоб у найкоротші терміни підвищити ефективність лікування COVID-19. Надалі можна буде розробляти нові препарати, націлені на ExoN.
Нагадаємо, республіканці оприлюднили звіт про те, що вірус COVID-19 виведено в лабораторії в Ухані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].