Міжнародні резерви України в липні зросли на 2,1%

Міжнародні резерви України в липні зросли на 2,1%

НБУ пояснює, що на показник вплинуло дорозміщення єврооблігацій та купівля валюти на міжбанку

Міжнародні резерви України в липні зросли на 2,1%
Фото: pixabay.com

Міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28,95 млрд в еквіваленті станом на 1 серпня, протягом липня вони зросли на 2,1% Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Передусім зростанню сприяло дорозміщення урядом єврооблігацій та купівля регулятором валюти на міжбанку. Динаміку резервів у липні визначили три основні фактори: операції з управління держборгом, операції на міжбанку та переоцінка фінансових інструментів.

Валютні надходження становили $665,8 млн, зокрема $525,8 млн від дорозміщення єврооблігацій, а $140 млн в еквіваленті – від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

Водночас на обслуговування та погашення держборгу у валюті було спрямовано $416,9 млн, з яких $368,9 млн – на ОВДП, а решта – на виконання інших валютних зобов’язань.

Перші тижні липня міжбанківський валютний ринок здебільшого був збалансованим. Внаслідок того, що в окремі дні пропозиція на ринку переважала над попитом, регулятор викупив $188 млн, чим поповнив резерви. Зокрема, це відбулось через активізацію продажу валюти окремими приватними та державними компаніями.

Крім того, внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют відбулась переоцінка фінансових інструментів. У минулому місяці їхня вартість зросла на $156,5 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,1 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Раніше повідомлялося, що Міжнародні резерви України у червні зросли на 2%. НБУ пояснює це валютними надходженнями на користь уряду та інтервенціями регулятора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті