Кількість багатіїв, які відмовилися від американського громадянства, зросла до рекордної – Axios

Кількість багатіїв, які відмовилися від американського громадянства, зросла до рекордної – Axios

Це робиться для уникнення сплати податків

Кількість багатіїв, які відмовилися від американського громадянства, зросла до рекордної – Axios
фото Shutterstock

У 2020 році рекордна за весь час кількість багатих людей відмовилася від громадянства США, пише Axios, на яке посилається Forbes. Журналісти нарахували 6707 осіб, які вийшли з громадянства – це на 237% більше порівняно з цифрами 2019 року.

Люди, які відмовляються від громадянства, в основному багаті, і багато хто з них хоче зменшити податки, припустив Axios. США – одна лише з двох країн в світі, яка стягує податки на основі громадянства, а не резидентства.

Відповідно до законодавства більшості країн, податки стягує та країна, де платник податків перебуває більшу частину року. США вимагають податки з усіх громадян незалежно від їх місця перебування. Друга така країна – африканська Еритрея.

У квітні президент США Джо Байден представив план оновлення економіки, який передбачає в тому числі підвищення податків в першу чергу з корпорацій: з 21% до 28%. Наприкінці того ж місяця Байден оголосив про план підтримки сімей на $1,8 трлн, який передбачається фінансувати вже за рахунок збільшення податків із заможних американців.

 Білий дім хоче збільшити максимальну ставку прибуткового податку, майже в два рази підвищити ставку на приріст капіталу і дивіденди для людей з доходом більше $1 млн на рік. У результаті максимальна ставка може досягти 43,4% порівняно з поточними 23,8%.

Axios припустив, що податкові ініціативи Байдена можуть посилити тренд на відмову від громадянства США. 

Нагадаємо, виробника вакцин Moderna обвинуватилив ухилянні від сплати податків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло