ВАКС відпустив голову Харківської облради під заставу в майже три млн грн

ВАКС відпустив голову Харківської облради під заставу в майже три млн грн

Артур Товмасян, якого підозрюють у хабарництві, своєї провини не визнає

ВАКС відпустив голову Харківської облради під заставу в майже три млн грн
Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну, якого підозрюють у хабарництві, запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 2,9 млн грн. Таке рішення оголосила слідча суддя під час засідання.

«Клопотання детектива про застосування запобіжного заходу задовольнити частково. Обрати підозрюваному Товмасяну Артуру Едмаровичу... запобіжний захід у вигляді застави 1 320 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2 996 400 грн», – йдеться в резолютивній частині ухвали суду.

Товмасян має внести заставу протягом п'яти днів. Крім цього, він зобов'язаний з'являтися до суду за першим викликом, не спілкуватися з іншими фігурантами справи, не виїжджати з Харківської області та здати закордонні паспорти.

Зазначимо, прокуратура просила про запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4 млн грн. Адвокати Товмасяна стверджують, що підозра є необґрунтованою, а сума застави – «непомірною». Вони просили про запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Обвинувачення клопотало про запобіжний захід у вигляді застави розміром чотири млн грн і вказувало на низку ризиків. Товмасян і його адвокат проти задоволення клопотання заперечували, стверджуючи, що підозра є необґрунтованою, ризиків немає, а сума застави – «непомірна». Адвокат голо Харківської облради просив обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Сам Товмасян наголосив, що не визнає своєї провини.

«Я знаю точно, я цих грошей не брав. І ті речі, про які говорив прокурор, що передавалися кошти мені, якісь спиртні напої, – це повністю не відповідає дійсності», – сказав він.

На рішення суду ще можна подати апеляцію.

Раніше детективи Національного антикорупційного бюро вручили Товмасяну підозру в одержанні неправомірної вигоди в 1,05 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті