Держдеп США схвалив продаж самохідних гаубиць Тайваню на $750 млн – Пентагон

Держдеп США схвалив продаж самохідних гаубиць Тайваню на $750 млн – Пентагон

Китай обурений. Влада КНР переконана, що це втручання у внутрішні справи країни

Держдеп США схвалив продаж самохідних гаубиць Тайваню на $750 млн – Пентагон
фото www.dvidshub.net

Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню 40 155-мм самохідних артилерійських систем M109A6 на суму до $750 млн. Про це із посиланням на Пентагон повідомляє Reuters.

Пакет включатиме гаубиці, 1698 комплектів точного наведення для боєприпасів, запчастини, наземні станції і оновлення для гаубиць попереднього покоління, вказує Міноборони США.  

Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборонної безпеки поінформувало Конгрес про можливий продаж. Попри схвалення Держдепу, в повідомленні не вказується, що контракт підписаний або переговори завершені.

Міністерство оборони Тайваню висловило «щиру подяку» уряду США, заявивши, що цей продаж допоможе сухопутним військам країни підвищити їх «здатність до швидкого реагування і вогневої підтримки».

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що воно «категорично проти» продажів і зробило «суворі зауваження» Сполученим Штатам. Китайська сторона вважає, що продаж озброєння є втручанням у внутрішні справи КНР і попередила, що Пекін вживе контрзаходів.

Минулого року США продали Тайваню озброєння, зокрема, безпілотники, яке мало підвищити можливості острова і перешкодити китайському вторгненню.

M109 – самохідна артилерійська установка калібру 155 мм, класу самохідних гаубиць, на гусеничному шасі з вежею, що обертається. Звичайна скорострільність – 1 постріл у хвилину, максимальна – 4 постріли у хвилину протягом 3-х перших хвилин стрільби. Екіпаж складається з шести осіб. M109A6 – модифікація, прийнята на озброєння в 1992 році; на цій гаубиці встановлена нова вежа з поліпшеним броньовим захистом і внутрішньою обшивкою з кевлара. Обладнана автоматизованою системою управління вогнем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті