Помер керівник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд

Помер керівник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд

Художник тривалий час боровся із хворобою

Помер керівник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

На 60-му році життя помер український художник, очільник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Про це повідомляє «Бабель» з посиланням на співробітників музею.

Ройтбурд народився у 1961 році в Одесі, закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. Наприкінці 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. Попри спротив депутатів облради, які не проголосували за його кандидатуру, 19 березня 2018 року Одеська облдержадміністрація уклала з ним контракт на 5 років.

У грудні 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею, проте облрада відмовилася затверджувати його результати. Директором музею художника призначив голова Одеської ОДА Максим Степанов. З новим керівником уклали п'ятирічний контракт, що не завадило його звільнити.

У Міністерстві культури вважали безпідставним рішення Одеської облради стосовно Ройтбурда. Проте у лютому 2020 року художника звільнили вдруге, за рішенням Одеського апеляційного суду.

На думку суддів, Олександр Ройтбурд був призначений на посаду відповідно до законної процедури, але у своїй роботі допустив «низку порушень»: проводив у музеї концерти, не пустив у фонди з перевіркою депутатів тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті