Банки просять зупинити програму пільгового кредитування «5-7-9»

Банки просять зупинити програму пільгового кредитування «5-7-9»

Банкіри заявляють, що кошти витрачаються не за призначенням, а виграють від них стійкі та цілком платоспроможні підприємства

Банки просять зупинити програму пільгового кредитування 	«5-7-9»
Фото: УНІАН

Форум провідних міжнародних фінансових установ, членами якого є 12 міжнародних банків, які працюють в Україні, надіслав лист до Національного банку та Міністерства фінансів з проханням «обмежити реалізацію програми «Доступні кредити 5-7-9%». Про це повідомляє «Економічна правда».

У листі голова правління «Райффайзен Банку» Олександр Писарук від імені всіх членів Форуму заявив, що зараз бюджетні кошти витрачаються переважно не на підтримку бізнесу, постраждалого від карантину, як і не на фінансування інвестиційних проєктів чи створення нових робочих місць, а на поповнення оборотних коштів платоспроможного бізнесу.

Тобто, по суті, кошти платників податків, спрямовані на пільгові кредити, витрачаються не за призначенням, а виграють від них стійкі та цілком платоспроможні підприємства.

«Якщо за даними «Райффайзен Банку» скласти типовий портрет учасника програми, то це буде діюче підприємство сільського господарства, що отримало антикризовий кредит або рефінансування. Здебільшого подібні підприємства є доволі стійкими, не зазнали значних втрат від згортання ділової активності у 2020 році та намагаються легально зменшити видатки від фінансової діяльності», – зазначено в листі.

За даними Міністерства економіки, станом на 2 серпня частка підприємств агросектору, які оформили пільгові кредити від початку роботи програми, сягає 46%. Левову частину цих кредитів видавали на початку цього року, в період посівної.

У листі банкіри наголошують, якщо залишити програму працювати так і надалі, то вона нестиме низку ризиків як для самих позичальників, так і для економіки в цілому.

Станом на 3 серпня Форум провідних міжнародних фінансових установ так і не отримав відповідей ані від Мінфіну, ані від Нацбанку.

Нагадаємо: на початку лютого 2020 року уряд оголосив про початок роботи програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» задля прискорення економічного розвитку та створення нових робочих місць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло