Великобританія ввела нові санкції проти режиму Лукашенка

Великобританія ввела нові санкції проти режиму Лукашенка

Вони включають обмеження експорту калійних добрив і нафтопродуктів

Великобританія ввела нові санкції проти режиму Лукашенка
фото DR

Великобританія ввела в понеділок санкції проти білоруського експорту калійних добрив і нафтопродуктів з метою чинити тиск на Олександра Лукашенка і його оточення, передає Голос Америки.

Санкції передбачають заборону на придбання випущених Білоруссю і її державними банками цінних паперів та інструментів грошового ринку.

Пакет санкцій включає також заходи щодо запобігання польотів білоруських авіаперевізників над Великобританією і їх посадок на британській території. Забороняється також надання технічної допомоги літакам, що належать Лукашенку.

«Ці санкції демонструють, що Великобританія не прийме дій Лукашенка після сфальсифікованих виборів», – заявив глава британського МЗС Домінік Рааб, нагадавши, що режим Лукашенка продовжує придушувати демократію і порушувати права людини в Білорусі.

Тим часом Лукашенко заявив в понеділок, що запрошує західні країни сісти за стіл переговорів, а не сприяти ескалації війни санкцій. При цьому він висловився і про щойно введені санкції. «Та вдавіться ви цими санкціями», – сказав Лукашенко.

Раніше з метою посилення ефективності санкцій проти режиму Лукашенка американські законодавці вимагали обмежити Білорусь в отриманні коштів від МВФ. Так, члени групи «друзів Білорусі» в Палаті представників звернулися на минулому тижні до керуючого від Сполучених Штатів у Міжнародному валютному фонді Елізабет Шортіно з вимогою заблокувати можливість для Білорусі використовувати «спеціальні права запозичення» (Special Drawing Rights, SDR) в МВФ.

Також стало відомо, що США готують нові санкції проти Мінська, які введуть точно в річницю сфальсифікованих президентських вибоів у Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті