Суд змусив Bayer виплатити сімейній парі, яка захворіла на рак, $86 млн

Суд змусив Bayer виплатити сімейній парі, яка захворіла на рак, $86 млн

Спочатку компанія мала виплатити $2 млрд, однак пізніше суддя зменшив компенсацію

Суд змусив Bayer виплатити сімейній парі, яка захворіла на рак, $86 млн
фото Shutterstock

Каліфорнійський апеляційний суд залишив у силі вердикт, згідно з яким хімічний концерн Bayer був визнаний винним у виробництві потенційно небезпечних для людей добрив. Тепер Bayer доведеться виплатити $86 млн подружжю, котре захворіло на рак через тривале застосування гербіциду RoundUp, передає Коммерсант.

Початкове судове рішення було винесено в 2019 році. Відповідно до нього Альберті та Альві Пілліод компанія мала виплатити $2 млрд, однак пізніше суддя зменшив компенсацію до $86 млн.

У лютому 2020 року Bayer подала апеляцію, заявивши, що судове рішення не має юридичної сили через те, що воно не було підкріплено відповідними науковими дослідженнями.

Судові позови щодо препарату RoundUp переслідують компанію протягом кількох років, а кількість споживачів, які заявили про негативний вплив гербіциду на їх здоров'я, склала понад 125 000.

Спочатку корпорація планувала врегулювати претензії потерпілих від RoundUp за допомогою виплати їм сумарної компенсації в розмірі $10 млрд. Однак цей план був відхилений судом Північного округу штату Каліфорнія, тому компанії довелося відповідати на індивідуальні позови.

Нагадаємо, Швейцарія може стати першою європейською країною, яка заборонить синтетичні пестициди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті