Любченко розкритикував рішення НБУ про підвищення облікової ставки до 8%

Любченко розкритикував рішення НБУ про підвищення облікової ставки до 8%

Міністр зауважив, що таргетування інфляції в «книжковому варіанті» в Україні не працює

Любченко розкритикував рішення НБУ про підвищення облікової ставки до 8%
Міністр економіки Олексій Любченко
Фото: УНІАН

Міністр економіки Олексій Любченко виступає проти підвищення Національним банком (НБУ) облікової ставки до 8% у поточній ситуації. Про це він розповів в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Я як перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки загалом у макромоделі точно маю право на власну думку про економічну модель розвитку. Так, вона розходиться з думкою Національного банку, якщо дивитися на фактичне рішення про підвищення облікової ставки до 8%», – сказав він Любченко.

Він додав, що таргетування інфляції в «книжковому варіанті» в Україні не працює. За чотири роки після впровадження цього режиму інфляція тільки в трьох місяцях була в цільовому діапазоні НБУ.

При цьому, за словами міністра, наприкінці 2019 року це відбулося переважно внаслідок надмірного зміцнення гривні під впливом припливу валюти під купівлю облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). А досягнення мети в грудні 2020 року відбулося після 11 місяців перебування інфляції нижче за цільовий діапазон через жорстку монетарну політику.

Любченко вважає, що національна економіка потребує обігових коштів.

«Тоді як рішення про підвищення ставки діятиме з лагом 9-18 місяців, коли дія тимчасових проінфляційних факторів уже завершиться. Минулого року швидкість обігу грошей уповільнилася, а нам потрібне прискорення. Так, була пандемія, але гроші – це кров економіки», – підсумував він.

Нагадаємо: НБУ підвищив облікову ставку до 8%. Голова Нацбанку Кирило Шевченко пояснив, що у першому півріччі 2021 року інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 відсотковий пункт, і відхилення було більшим, ніж передбачалося.

Крім цього, у Нацбанку очікують ще одне підвищення облікової ставки до кінця року, а зберігати її на цьому рівні доведеться орієнтовно до другого кварталу 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті