ЄС невідкладно виділить Литві 36 млн євро на боротьбу з нелегальною міграцією

ЄС невідкладно виділить Литві 36 млн євро на боротьбу з нелегальною міграцією

Сейм Литви схвалив спорудження паркану на кордоні з Білоруссю вартістю в 152 млн євро

ЄС невідкладно виділить Литві 36 млн євро на боротьбу з нелегальною міграцією
фото DR

Євросоюз на тлі напруженої ситуації на литовсько-білоруському кордоні виділяє Литві 36,7 млн євро невідкладної допомоги з фонду з питань притулку, міграції та інтеграції. Ці кошти будуть спрямовані на утримання центрів для нелегальних мігрантів, карантинних приміщень, медичну допомогу, продовольство і одяг, а також на фінансування спеціальних бригад для ідентифікації можливих жертв торгівлі людьми і виявлення оіб, що потребують допомоги, повідомила Єврокомісія в середу, 11 серпня, передає Deutsche Welle.

Останнім часом в Литву через кордон з Білоруссю прибуває незвично велика кількість нелегальних мігрантів. У зв'язку з цим сейм Литви в ніч на 11 серпня схвалив будівництво паркану на кордоні з Білоруссю. Відповідно до прийнятого закону, час, що відводиться на реалізацію цього проекту вартістю в 152 млн євро, скорочується вдвічі.

За даними ЄС, в Литву з початку року перебралися з Білорусі понад 4000 нелегальних мігрантів, в тому числі 2800 – з Іраку. За весь 2020 рік на литовсько-білоруському кордоні був зареєстрований лише 81 нелегальний перехід. З тих пір як Ірак припинив польоти в Білорусь, кількість нелегальних переходів кордону різко скоротилася. З 2 серпня в Литву перебрався за тиждень 271 нелегальний мігрант, в той час як тижнем раніше – 1106.

Сусідня Латвія оголосила режим НС на кордоні з Білоруссю. Це дозволяє латвійським прикордонникам застосовувати фізичну силу для припинення припливу нелегалів. Прикордонники також не зобов'язані приймати від нелегалів прохання про надання притулку.

Євросоюз звинувачує білоруського керівника Олександра Лукашенка в навмисному форсуванні нелегальних переходів кордону з Литвою як помсту за санкції, введені ЄС проти керівництва в Мінську.

На майбутньому тижні глави МВС країн ЄС проведуть з Мінськом віртуальну конференцію для обговорення міграційної кризи.

Нагадаємо, влада Литви платитиме по 300 євро нелегальним мігрантам, які добровільно залишать країну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло