Турецька Baykar запланувала збудувати в Україні центр виробництва безпілотників
Також виробник безпілотних літальних апаратів має намір створити в країні новітній центр науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт

Турецький виробник безпілотних літальних апаратів (БПЛА) компанія Baykar розробляє інвестиційний проект по будівництву в Україні науково-дослідного центру передових технологій в аерокосмічній інженерії та виробничого центру по збірці БПЛА. Про це повідомила заступник генерального директора з інвестицій Наталія Озден, передає Інтерфакс-Україна.
За її словами, проєктом передбачені 100% -і інвестиції Baykar в створення новітнього центру науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР), створення виробничих потужностей і складання БПЛА, а також цехів техобслуговування і ремонту з супровідними сервісами.
Водночас на думку Озден, необхідна дискусія про існуючі в Україні стимули підтримки інвесторів, зокрема передбачених законами про підтримку проєктів зі значними інвестиціями (закон «про інвестняні») і про індустріальні парки (ІП).
«Інвестори хочуть прийти в Україну, і є закони – про підтримку проєктів зі значними інвестиціями, про індустріальні парки. Але вони ще не працюють, ми очікуємо механізми їх реалізації, і якщо ці проєкти порівнювати, то ми бачимо, що закон про індустріальні парки надає набагато більше переваг, ніж закон про інвестпроекти», – сказала заступниця гендиректора Baykar.
Вона нагадала, що закон про інвестняні надає до 30% допомоги з боку держави, але підкреслила, що іноземний інвестор при виборі країни для інвестування, порівнює кілька країн і можливостей, і вибирає найбільш прийнятні для нього стимули.
Озден зазначила, що в Туреччині стимули для інвесторів досягають 200%, а в рамках ІП також надається допомога для переведення земель в статус промислових, тоді як в Україні це складно зробити.
Вона також повідомила, що Baykar виступає за створення механізму, дорожньої карти для залучення інвестицій турецьких компаній в оборонно-промисловий комплекс України, співпрацю у сфері оборонних технологій (НДДКР, підтримка стартапів, локалізація виробництв).
Крім того, турецька компанія ініціює створення індустріального парку та технопарку оборонних технологій для українських і турецьких підприємств.
«Це була б потужна ініціатива, яка збагатила б обидві держави», – резюмувала Озден.
Нагадаємо: раніше ударні БПЛА Bayraktar TB2 були поставлені в Україну, Катар і Азербайджан.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].