Турецька Baykar запланувала збудувати в Україні центр виробництва безпілотників

Турецька Baykar запланувала збудувати в Україні центр виробництва безпілотників

Також виробник безпілотних літальних апаратів має намір створити в країні новітній центр науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт

Турецька Baykar запланувала збудувати в Україні  центр виробництва безпілотників
фото фото www.flickr.com/photos/192076187@N03/50995877386

Турецький виробник безпілотних літальних апаратів (БПЛА) компанія Baykar розробляє інвестиційний проект по будівництву в Україні науково-дослідного центру передових технологій в аерокосмічній інженерії та виробничого центру по збірці БПЛА. Про це повідомила заступник генерального директора з інвестицій Наталія Озден, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, проєктом передбачені 100% -і інвестиції Baykar в створення новітнього центру науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР), створення виробничих потужностей і складання БПЛА, а також цехів техобслуговування і ремонту з супровідними сервісами.

Водночас на думку Озден, необхідна дискусія про існуючі в Україні стимули підтримки інвесторів, зокрема передбачених законами про підтримку проєктів зі значними інвестиціями (закон «про інвестняні») і про індустріальні парки (ІП).

«Інвестори хочуть прийти в Україну, і є закони – про підтримку проєктів зі значними інвестиціями, про індустріальні парки. Але вони ще не працюють, ми очікуємо механізми їх реалізації, і якщо ці проєкти порівнювати, то ми бачимо, що закон про індустріальні парки надає набагато більше переваг, ніж закон про інвестпроекти», – сказала заступниця гендиректора Baykar.

Вона нагадала, що закон про інвестняні надає до 30% допомоги з боку держави, але підкреслила, що іноземний інвестор при виборі країни для інвестування, порівнює кілька країн і можливостей, і вибирає найбільш прийнятні для нього стимули.

Озден зазначила, що в Туреччині стимули для інвесторів досягають 200%, а в рамках ІП також надається допомога для переведення земель в статус промислових, тоді як в Україні це складно зробити.

Вона також повідомила, що Baykar виступає за створення механізму, дорожньої карти для залучення інвестицій турецьких компаній в оборонно-промисловий комплекс України, співпрацю у сфері оборонних технологій (НДДКР, підтримка стартапів, локалізація виробництв).

Крім того, турецька компанія ініціює створення індустріального парку та технопарку оборонних технологій для українських і турецьких підприємств.

«Це була б потужна ініціатива, яка збагатила б обидві держави», – резюмувала Озден.

Нагадаємо: раніше ударні БПЛА Bayraktar TB2 були поставлені в Україну, Катар і Азербайджан.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті