Гідроенергетика під загрозою: посухи стали проблемою для боротьби з глобальним потеплінням

Гідроенергетика під загрозою: посухи стали проблемою для боротьби з глобальним потеплінням

Засухи змушують уряди більше покладатися на викопне паливо

Гідроенергетика під загрозою: посухи стали проблемою для боротьби з глобальним потеплінням
фото www.flickr.com/photos/121483302@N02/15844766636/

Потужні засухи висушують річки і водойми, життєво важливі для виробництва гідроелектроенергії з нульовим рівнем викидів в декількох країнах по всьому світу. Як повідомляє Reuters, в деяких випадках це змушує держави більше покладатися на викопне паливо.

На вчених і експертів в області енергетики, ті проблеми, які зараз спостерігаються в США, Китаї та Бразилії, стануть довгостроковими для галузі. Зміна клімату викликає більш нестійку погоду і робить доступ до води менше надійним.

Вони також можуть становити загрозу для міжнародних амбіцій по боротьбі з глобальним потеплінням. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), гідроенергетика є основним джерелом чистої енергії у світі і становить близько 16% світового її виробництва.

За підрахунками вчених, цього року посухи викликали найбільші за останні десятиліття перебої у виробництві гідроелектроенергії в таких місцях, як захід США і Бразилія. Китай все ще оговтується від наслідків тогорічної сильної посухи для гідроенергетики в провінції Юньнань на південному заході країни.

В інших країнах з’явилася протилежна проблема – занадто багато води. Наприклад, торік в Малаві через повені і шторми були відключені дві електростанції, що знизило потужність гідроелектростанцій з 320 мегаватів (МВт) до 50 МВт, згідно МЕА. Це своєю чергою, змусило операторів електромереж більше покладатися на теплові електростанції, які працюють на природному газі або вугіллі, і просити підприємства скоротити споживання електроенергії для запобігання відключенням.

Нагадаємо: Міжурядова група ООН з питань клімату опублікувала новий звіт. У ньому експерти вказали, що нинішні зміни клімату не мають аналогів в історії людства. Останнє десятиліття стало найспекотнішим на планеті за 125 000 років. Світові льодовики тануть з безпрецедентною швидкістю, а рівні вуглекислого газу в атмосфері не були такими високими принаймні 2 млн років. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло