Гідроенергетика під загрозою: посухи стали проблемою для боротьби з глобальним потеплінням
Засухи змушують уряди більше покладатися на викопне паливо

Потужні засухи висушують річки і водойми, життєво важливі для виробництва гідроелектроенергії з нульовим рівнем викидів в декількох країнах по всьому світу. Як повідомляє Reuters, в деяких випадках це змушує держави більше покладатися на викопне паливо.
На вчених і експертів в області енергетики, ті проблеми, які зараз спостерігаються в США, Китаї та Бразилії, стануть довгостроковими для галузі. Зміна клімату викликає більш нестійку погоду і робить доступ до води менше надійним.
Вони також можуть становити загрозу для міжнародних амбіцій по боротьбі з глобальним потеплінням. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), гідроенергетика є основним джерелом чистої енергії у світі і становить близько 16% світового її виробництва.
За підрахунками вчених, цього року посухи викликали найбільші за останні десятиліття перебої у виробництві гідроелектроенергії в таких місцях, як захід США і Бразилія. Китай все ще оговтується від наслідків тогорічної сильної посухи для гідроенергетики в провінції Юньнань на південному заході країни.
В інших країнах з’явилася протилежна проблема – занадто багато води. Наприклад, торік в Малаві через повені і шторми були відключені дві електростанції, що знизило потужність гідроелектростанцій з 320 мегаватів (МВт) до 50 МВт, згідно МЕА. Це своєю чергою, змусило операторів електромереж більше покладатися на теплові електростанції, які працюють на природному газі або вугіллі, і просити підприємства скоротити споживання електроенергії для запобігання відключенням.
Нагадаємо: Міжурядова група ООН з питань клімату опублікувала новий звіт. У ньому експерти вказали, що нинішні зміни клімату не мають аналогів в історії людства. Останнє десятиліття стало найспекотнішим на планеті за 125 000 років. Світові льодовики тануть з безпрецедентною швидкістю, а рівні вуглекислого газу в атмосфері не були такими високими принаймні 2 млн років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].