Найбільший в історії Гонконгу опозиційний рух оголосив про саморозпуск

Найбільший в історії Гонконгу опозиційний рух оголосив про саморозпуск

Причиною організація називає тиск влади, яка використала пандемію для заборони акцій протесту

Найбільший в історії Гонконгу опозиційний рух оголосив про саморозпуск
фото DR

Гонконгська опозиційна продемократична коаліція «Громадянський фронт за права людини» (CHRF), що вважається найбільшим опозиційним рухом Гонконгу, оголосив про саморозпуск. Організація заявила, що не бачить іншого виходу з ситуації, що склалася, пише Deutsche Welle.

CHRF вказала, що завжди виступала за права людини і свободу жителів Гонконгу, проте влада цього спеціального адміністративного району Китаю в останні місяці забороняла проведення акцій, використовуючи як привід пандемію COVID-19.

Крім того, через посилення тиску на членів організації виявилося неможливим обрати її нове керівництво. Попередній глава CHRF Фігу Чан нині перебуває у в’язниці.

Зараз поліція проводить розслідування діяльності організації в зв'язку з прийнятим законом про національну безпеку. Серед іншого, силовики вивчають канали фінансування CHRF.

Опозиційний рух CHRF діяв майже 20 років. Він був заснований у 2002 році, а в 2019 році долучився до організації масштабних антиурядових виступів, в яких брало участь до мільйона чоловік. Масові протести в Гонконзі почалися в червні 2019 року через плани влади дозволити екстрадицію правопорушників (а на ділі «неугодних» владі опозиціонерів) у Китай.

Нагадаємо, коли у Гонконгу влада закрила опозиційну газету, люди вишикувалися в кілометрові черги, щоб купити останній випуск.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло