WWF: лісові пожежі в світі загрожують існуванню багатьох видів диких тварин

WWF: лісові пожежі в світі загрожують існуванню багатьох видів диких тварин

У Росії десятки ендемічних видів проживають на території, яка в даний час охоплена вогнем

WWF: лісові пожежі в світі загрожують існуванню багатьох видів диких тварин
Грецький національний парк "Парніс"
© AP Photo/Thanassis

«Масштабні лісові пожежі останніх років загрожують життю диких тварин, ставлячи питання про можливе вимирання деяких видів», – заявила агентству AFP представник WWF. Про це пише RFI.

Тварини можуть бути поранені, згоріти або задихнутися від диму, а також позбутися звичних місць проживання.

Серед країн, охоплених пожежами, які несуть найбільшу небезпеку для тварин, WWF особливо виділив Туреччину, Грецію, Італію, Францію і Росію.

В Якутії небезпека загрожує місцевим оленям, лосям, бурим ведмедям, рисям, росомахам, білкам, а також більш рідкісним тваринам, таким як мускусний олень, сніговий баран, стерх, чорний журавель, кречет, орлан, орел та інші.

У Франції необхідно рятувати останню європейську наземну черепаху, яка проживає в Маврській долині.

В Анталії (Туреччина) вогнем охоплені ліси і гори, в яких живуть рідкісний хижак каракал і ендемічний (тобто такий, що не зустрічається більше ніде – ред.) гризун з родини соневих.

Загалом – 121 вид ссавців, птахів і рептилій, а також ще 87 в турецькій провінції Мугла.

У Греції WWF характеризує стан як «катастрофічний» – лісові пожежі знищили життєво необхідні екосистеми диких і домашніх тварин. Серйозна загроза нависла над зникаючим видом оленя, найбільшим в Європі, що живе в північній Аттиці. Це єдине місце, де зустрічається ця тварина.

У Калабрії (Італія) пожежі загрожують невеликому ендемічному гризуну, а також місцевим рослинам, в тому числі віковим деревам. На Сардинії від пожеж можуть загинути місцеві ендемічні олені (цей вид був врятований від зникнення в 1980-ті роки), куріпки і сардський заєць, а також рептилії. Весь південь Італії може втратити свою дику фауну, зазначила представник WWF.

Нагадаємо, в Іспанії спека побила національний рекорд за всю історію метеоспостережень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло