Кабмін схвалив Стратегію економічного розвитку Донбасу до 2030 року

Кабмін схвалив Стратегію економічного розвитку Донбасу до 2030 року

Зокрема, в документі йдеться про створення сприятливих умов для залучення інвесторів та розвиток стратегічної інфраструктури

Кабмін схвалив Стратегію економічного розвитку Донбасу до 2030 року
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков
Фото: minre.gov.ua

Кабінет міністрів схвалив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Цей документ є продовженням презентації стратегічного бачення нашого з вами уряду. Фактично це перший стратегічний документ, який розкриває на конкретному об’єкті ідеї, закладені у Національну економічну стратегію на період до 2030 року. До розробки Стратегії були залучені усі зацікавлені сторони – громади, бізнес, органи місцевої влади і самоврядування, наукові установи, понад двадцять центральних органів виконавчої влади, а також міжнародні партнери», – сказав міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков.

Він наголосив, що Донецька та Луганська області зазнали катастрофічних руйнувань внаслідок збройної агресії з боку Росії, втрачені економічні ланцюги, порушено логістику, виникли нові загрози. За його словами, ситуацію можна виправити лише комплексними екстраординарними заходами.

«Моделюючи ці заходи, ми спиралися на очікування суспільства та бізнесу. І сприймати території вздовж лінії дотику варто як території нового розвитку і нових можливостей, а не як території кризи», – додав Резніков.

Головними очікуваннями для українських та іноземних бізнесменів є прозорість, передбачуваність, впевненість, верховенство права і правосуддя. Водночас серед найбільших очікувань громадян – справедливість та визначеність, розуміння того, що буде завтра.

Тому, пояснюють у міністерстві, в основі Стратегії – розвиток громад, а в центрі – люди, добробут яких ґрунтуватиметься на власних доходах.

«З урахуванням цих очікувань ми пропонуємо досить амбітну Стратегію перетворень. Ми пропонуємо якісно новий підхід до розвитку територій, що постраждали від війни. Спочатку йдеться про підконтрольні Уряду території. Але після деокупації заходи Стратегії можуть бути масштабовані й на інші райони Донеччини і Луганщини. Досягти цієї мети ми пропонуємо шляхом забезпечення сприятливих умов для інвесторів, які створять робочі місця і наповнять бюджети, аби уздовж лінії дотику створити «пояс успішності», – зазначив Резніков.

Для залучення інвесторів пропонується застосувати модель території пріоритетного розвитку, яка передбачає:

 • податкові, регуляторні, фінансові стимули, зокрема страхування воєнно-політичних ризиків;
 • розвиток реального сектору економіки, індустріалізацію та інновації;
 • розбудову критичної інфраструктури та логістики;
 • розвиток регіонального ринку праці;
 • налагодження комунікацій.

Наголошується, що в економічній стратегії йдеться не лише про розвиток бізнесу та підприємництва, але й про створення й розбудову інфраструктурних сприятливих умов для людей, які мають створювати цей бізнес, а також для тих, хто має працювати в секторі підприємницької діяльності.

У сфері стратегічної інфраструктури виокремлено такі проєкти:

 • будівництво залізничної гілки у Луганській області;
 • модернізація та електрифікація залізниці на Маріупольському напрямку;
 • відновлення пасажирських та вантажних авіаперевезень;
 • розвиток мережі доріг на Луганщині;
 • будівництво сучасної траси Старобільськ-Краматорськ-Маріуполь;
 • безпечний доступ до якісної питної води на території двох областей.

Раніше президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про Стратегію економічної безпеки до 2025 року. Зокрема, вона передбачає критичний рівень інфляції 12%, а цільовий рівень зростання ВВП – 6%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло