В Україні заборонять рекламу лікарських засобів

В Україні заборонять рекламу лікарських засобів

Розробка мораторію триватиме до кінця року

В Україні заборонять рекламу лікарських засобів
Фото: JESHOOTS/Pexels

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) України доручила українському урядові запровадити мораторій на рекламу ліків та медичних препаратів до 1 січня 2024 року. Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію це рішення, зазначається на сайті голови держави.

Згідно з документом, Кабмін має до 1 січня 2024 року запровадити мораторій на рекламу лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування й реабілітації на телебаченні та радіо, а також у засобах масової інформації.

Також уряд повинен забезпечити реальний контроль за дотриманням правил рецептурного відпуску лікарських засобів та уникнення призначення пацієнтам великої кількості різних медпрепаратів або лікувальних процедур. Ці кроки мають мінімізувати шкідливий вплив самолікування на здоров'я українців, зазначається в повідомленні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі повідомив, що він ініціює зустріч представників медіасфери з міністерством охорони здоров'я й РНБО, щоб обговорити майбутній мораторій.

«Як ексмедійник я прекрасно розумію, що ця реклама – 30 відсотків доходів телевізійників та інших ЗМІ. Саме тому міністерство культури та інформаційної політики найближчим часом ініціює зустріч медійників із мінохорони здоров'я та РНБО, щоб почути думку самих медійників», – написав Ткаченко.

Міністр зазначив, що розробка механізму триватиме до кінця року, а сам мораторій має бути введений до 1 січня 2024 року.

«Перехідний час є і він буде використаний ефективно. У діалозі з представниками медіакомпаній знайдемо шлях, як втілити ці зміни максимально без втрат. У першу чергу для них самих», – додав Ткаченко.

Нагадаємо, Рада заборонила продаж ліків дітям до 14 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло