Навальний написав статтю для західних ЗМІ, в якій описав 5 кроків боротьби з корупцією

Навальний написав статтю для західних ЗМІ, в якій описав 5 кроків боротьби з корупцією

«Боротьба з корупцією без боротьби з корупціонерами - лицемірство» - зауважив він

Навальний написав статтю для західних ЗМІ, в якій описав 5 кроків боротьби з корупцією
фото DR

Російський опозиціонер Олексій Навальний, який перебуває в колонії, в річницю свого отруєння написав статтю для західних ЗМІ. У ній він виклав п'ять пунктів боротьби з державною корупцією, оголосивши цю проблему пріоритетом міжнародної спільноти.

Матеріал опублікували британська The Guardian, французька Le Monde і німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає The Bell.

Стаття починається з особистої історії автора про «отруєння російськими спецслужбами». Навальний пояснює, що корупція неминуче роз'їдає державну і юридичну системи, ставши «універсальною» і «вільною від ідеології» основою для процвітання «нового авторитарного інтернаціоналу»: від Росії та Еритреї до М'янми і Венесуели. Ця проблема, за його словами, веде до світових проблем, з якими стикається Захід.

Навальний запропонував п'ять кроків для «ефективного старту» боротьби з корупцією на рівні держав:

1) Захід повинен виділити особливу категорію «країн, які заохочують корупцію», що дозволить вживати єдині заходи проти цієї групи, а не вводити санкції щодо кожної окремої держави.

2) Головною санкцією для групи країн-корупціонерів повинна стати «примусова прозорість». Вся документація про контракти між західними компаніями і партнерами з країн з корупційними ризиками повинна публікуватися, якщо ці договори якось пов'язані з державою, чиновниками або їх родичами.

3) Будь-яка антикорупційна риторика Заходу залишається «балаканиною», поки не будуть введені персональні санкції проти олігархів, переважно з оточення Путіна, якого Навальний називає «зразком» для корумпованих чиновників і бізнесменів з усього світу. «Боротьба з корупцією без боротьби з корупціонерами – лицемірство» – зазначив політик.

4) Навіть західні правоохоронні органи «обережно» ставляться до іноземних чиновників-корупціонерів. За наявності невеликої політичної волі серед урядів це можна виправити.

5) Потрібно створити міжнародний орган або комісію для боротьби з «легалізованим хабарництвом» у вигляді членства в радах директорів держкомпаній. Екс-канцлер Німеччини, колишній прем'єр-міністр Італії або екс-міністр закордонних справ Австрії можуть «танцювати під дудку російського диктатора», перетворюючи корупційні практики в норму, стверджує опозиціонер. Всі контракти колишніх або нинішніх західних політиків з діловими партнерами з корумпованих авторитарних країн повинні ретельно перевірятися громадськістю.

Як відомо, США готують нові санкції проти Росії через отруєння Олексія Навального.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що «жодна країна світу не є вільною від корупції».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло