Навальний написав статтю для західних ЗМІ, в якій описав 5 кроків боротьби з корупцією
«Боротьба з корупцією без боротьби з корупціонерами - лицемірство» - зауважив він

Російський опозиціонер Олексій Навальний, який перебуває в колонії, в річницю свого отруєння написав статтю для західних ЗМІ. У ній він виклав п'ять пунктів боротьби з державною корупцією, оголосивши цю проблему пріоритетом міжнародної спільноти.
Матеріал опублікували британська The Guardian, французька Le Monde і німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає The Bell.
Стаття починається з особистої історії автора про «отруєння російськими спецслужбами». Навальний пояснює, що корупція неминуче роз'їдає державну і юридичну системи, ставши «універсальною» і «вільною від ідеології» основою для процвітання «нового авторитарного інтернаціоналу»: від Росії та Еритреї до М'янми і Венесуели. Ця проблема, за його словами, веде до світових проблем, з якими стикається Захід.
Навальний запропонував п'ять кроків для «ефективного старту» боротьби з корупцією на рівні держав:
1) Захід повинен виділити особливу категорію «країн, які заохочують корупцію», що дозволить вживати єдині заходи проти цієї групи, а не вводити санкції щодо кожної окремої держави.
2) Головною санкцією для групи країн-корупціонерів повинна стати «примусова прозорість». Вся документація про контракти між західними компаніями і партнерами з країн з корупційними ризиками повинна публікуватися, якщо ці договори якось пов'язані з державою, чиновниками або їх родичами.
3) Будь-яка антикорупційна риторика Заходу залишається «балаканиною», поки не будуть введені персональні санкції проти олігархів, переважно з оточення Путіна, якого Навальний називає «зразком» для корумпованих чиновників і бізнесменів з усього світу. «Боротьба з корупцією без боротьби з корупціонерами – лицемірство» – зазначив політик.
4) Навіть західні правоохоронні органи «обережно» ставляться до іноземних чиновників-корупціонерів. За наявності невеликої політичної волі серед урядів це можна виправити.
5) Потрібно створити міжнародний орган або комісію для боротьби з «легалізованим хабарництвом» у вигляді членства в радах директорів держкомпаній. Екс-канцлер Німеччини, колишній прем'єр-міністр Італії або екс-міністр закордонних справ Австрії можуть «танцювати під дудку російського диктатора», перетворюючи корупційні практики в норму, стверджує опозиціонер. Всі контракти колишніх або нинішніх західних політиків з діловими партнерами з корумпованих авторитарних країн повинні ретельно перевірятися громадськістю.
Як відомо, США готують нові санкції проти Росії через отруєння Олексія Навального.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що «жодна країна світу не є вільною від корупції».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].