30 років українського кіно у Кінобукеті на Bouquet Kyiv Stage
Партнерський матеріал

30 років українського кіно у Кінобукеті на Bouquet Kyiv Stage

Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage 2021 представить своїм відвідувачам ретроспективу 30 років українського кіно

30 років українського кіно у Кінобукеті на Bouquet Kyiv Stage

Кінопокази фестивалю «Кінобукет» відбуватимуться з 28 серпня по 1 вересня о 19:00 та 22:00 у «Софії Київській».

Це буде унікальна можливість побачити стрічки, зокрема, короткометражні, які за інших умов навряд чи буде змога подивитися в одному місці в Україні. Глядачі протягом п’яти днів зможуть переглянути близько сорока стрічок, які поєднані у десять цікавих «кінобукетів».

Серед стрічок: «Сокира» (1995) Володимира Тихого, «Поміж тіней» (2019) Олександра Стоколенка, «Проти сонця» (2004) та «Присмерк» (2013) Валентина Васяновича, «Мама померла в суботу на кухні» (2009) та «Слава» (2020) Максима Васяновича, «Літа мої…» (2013) Володимира Гончарова, «Помин» (2012) Ірини Цілик, «Мандрагора» (2014) Марисі Нікітюк та інші.

Роботи визнаних метрів українського кінематографа та молодих режисерів дбайливо відібрав програмний директор фестивалю Володимир Войтенко за безпосередньої допомоги оргкомітетів національних фестивалів та премій: Національної кінопремії «Золота дзиґа», Одеського міжнародного кінофестивалю, Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» та премії Спілки кінокритиків України «Кіноколо».

Володимир Войтенко, програмний директор фестивалю

«Тема фестивалю – «Ми. Між минулим і майбутнім», і ми зібрали фільми, які були зроблені за 30 років незалежності України» – розповідає Володимир Войтенко.

Це короткі фільми, які отримали нагороди престижних світових фестивалів і почали мандрувати іншими. Стрічка «Проти сонця» Валентина Васяновича, героєм якої є реальний скульптор – це неігровий фільм, але у ньому є і ігрова форма. Дуже пронизливий філософський фільм «Подорожні» Ігоря Стрембіцького – про те, хто ми є в цьому світі. «Йшов трамвай дев'ятий номер» Степана Коваля створено в техніці пластилінової анімації.

Запланований також анімаційний «кінобукет» на якому покажуть, зокрема, фільми «Петрівка-реквієм» (2018), «Хроніки одного міста» (2017) Євгена Сивокіня, «Пуповину» (2018) та «Господарочку» (2020) Олександра Бубнова.

З повним переліком фільмів можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/kQ2ZG5x.

Після кінопоказів заплановані спілкування з авторами фільмів та кінодіячами, які з року в рік сприяють розвитку українського кінематографа.

Ініціатор та куратор фестивалю «Кінобукет» – продюсер Андрій Різоль. Організатор фестивалю – Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!»

Про Bouquet Kyiv Stage:

Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage був започаткований 2018 року в Києві. Традиційно проходить в останні дні літа в саду заповідника «Софія Київська». 

 Поєднує музику, візуальне мистецтво, кіно, театр, літературу, балет і фешн. Щороку понад третину програми складають закордонні учасники.

Організатори цьогорічного фестивалю – культурний центр Дом Майстер Клас та Національний заповідник «Софія Київська».

Засновники фестивалю позиціонують його як подарунок місту, тому вхід на всі події є вільним. Потрібно буде сплатили лише за вхідний квиток на територію «Софії Київської» (125 гривень – повний, 60 гривень – пільговий).

Цього року з 27 серпня по 2 вересня на Bouquet Kyiv Stage у «Софії Київський» вже вчетверте можна буде спостерігати дивовижні музичні колаборації й мистецькі експерименти на шести різних локаціях: музичному та театральномумайданчику, кіно- та виставковому майданчиках, «під ясенем» та на дитячому майданчику.

Ознайомитись з детальною програмою фестивалю можна за посиланням: https://cutt.ly/FQCR4Kp.

Нині триває акредитація на фестиваль високого мистецтва для журналістів. Для цього потрібно заповнити форму: https://cutt.ly/zQCRdyx. Реєстрація триватиме до 25 серпня.

Умовою акредитації на всі дні фестивалю є підготовка 2 журналістських матеріалів. Якщо ви бажаєте відвідати лише якусь певну подію, то вкажіть це у формі.

У разі виникнення питань звертайтесь до Оксани Мартинкової: oksanka.martynkova@gmail.com, 380958313340.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті