Україні для зеленого переходу потрібні інвестиції в $100 млрд – Вітренко

Україні для зеленого переходу потрібні інвестиції в $100 млрд – Вітренко

Потрібно близько 25 років для заміни традиційних джерел енергії відновлюваними

Україні для зеленого переходу потрібні інвестиції в $100 млрд – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Для повної заміни традиційних джерел енергії відновлюваними Україні потрібно близько 25 років та інвестиції на $100 млрд. Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко під час брифінгу за результатами візиту в Україну канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Вітренко також розповів про подробиці співпраці з німецьким газовим трейдером RWE Supply & Trading, з яким «Нафтогаз» днями підписав відповідний меморандум.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Меморандум, який ми підписали з компанією RWE, стосується потенційного розвитку проєктів відновлюваної енергетики – це вироблення відновлюваної енергії як у морі, так і на суші. Вже прямо зараз ми починаємо працювати над пілотним проєктом, коли ми будемо виробляти «зелений» водень, який будемо перетворювати в «зелений» аміак, і цей «зелений» аміак ми будемо експортувати до Німеччини», – зазначив очільник НАКу.

Для виробництва «зеленого» аміаку потрібно використовувати енергію з відновлюваних джерел. Для цього планується використання «офшорної» вітрової генерації – вітряків, встановлених на шельфі моря.

«Чорноморський регіон має значний потенціал для вітрогенерації, який ми збираємось опрацьовувати. Питання в тому, що для виробництва «зеленого» водню має бути поєднання відновлюваної енергії й води для того, щоб працювали так звані електролайзери. Тому поєднання вітряків на шельфі з можливістю використання морської води для цього є дуже вдалим», – пояснив Вітренко.

Виробництво «зеленого» аміаку планується налагодити на існуючих потужностях Одеського припортового заводу. Зокрема, це питання обговорювалося з керівництвом заводу та головою Одеської ОДА під час візиту очільника НАКу на Одещину.

Раніше повідомлялося, що комерційний директор «Донбасенерго» Олег Ларіонов вважає, що наступні 30 років українська енергосистема буде залежна від вугільної генерації – директор «Донбасенерго». Собівартість вугілля на 30–40% нижча, ніж на високоманевровані газові блоки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло