Світова економіка втратить трильйони доларів через надто повільну вакцинацію – дослідження
У розвинених країнах відсоток вакцинованих перевищує 60%, тоді як в бідних країнах менше 1% щеплених жителів

Гальмування процесу вакцинації населення від коронавірусу в деяких країнах і нерівномірний доступ до вакцин проти COVID-19 на планеті може призвести до гігантських втрат для світової економіки. До такого висновку дійшли експерти дослідницького інституту Economist Intelligence Unit (EIU), пов'язаного з журналом Economist, пише Deutsche Welle.
Експерти розрахували, що вищеназвані причини в світових масштабах призведуть до втрат виробництва на суму в $2,3 трлн у період з 2022 з 2025 роки. В першу чергу, ця тенденція стосується країн, що розвиваються, перш за все в Азіатському і Тихоокеанському регіонах, де значна частина населення ще не встигла отримати навіть першу дозу вакцини.
За оцінкою EIU, дві третини від прогнозованої суми втрат світової економіки припадуть на частку країн, що розвиваються, в результаті чого процес їх зближення з більш промислово розвиненими державами сповільниться.
Не виключено, що наслідком такої ситуації в цих регіонах стане зростаючий рівень невдоволення населення і соціальні заворушення, попереджають експерти.
Згідно з дослідженням, станом на серпень 2021 року в державах з більш високим рівнем доходу населення частка жителів, які отримали як мінімум першу дозу вакцини, досягає 60%. У менш благополучних країнах цей показник дорівнює всього 1%.
Нагадаємо, в США через місяць стартує вакцинаціятретьою дозою вакцини від коронавірусу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].