ЄСПЛ попросив Латвію і Польщу допомогти мігрантам, які застрягли на кордоні з Білоруссю

ЄСПЛ попросив Латвію і Польщу допомогти мігрантам, які застрягли на кордоні з Білоруссю

Європейський суд постановив, що країни мають «забезпечити мігрантів їжею, водою, одягом і адекватною медичною допомогою»

ЄСПЛ попросив Латвію і Польщу допомогти мігрантам, які застрягли на кордоні з Білоруссю
фото Flickr

Європейський суд з прав людини попросив Латвію і Польщу допомогти іракським і афганським мігрантам, які опинилися на кордоні з Білоруссю. Як повідомляє Politico.eu з посиланням на тимчасове рішення ЄСПЛ, що «цей захід не слід тлумачити як вимогу, щоб Польща або Латвія дозволяли заявникам в'їжджати на свою територію». 

Замість цього суд попросив країни надати мігрантам «їжу, воду, одяг, адекватну медичну допомогу і, якщо можливо, тимчасовий притулок».

Запит до суду надійшов після того, як кілька країн Східної Європи заявили, що Білорусь відправляє мігрантів до свого кордону у відповідь на санкції ЄС проти Мінська.

«До 10 000 людей вже знаходяться поблизу кордонів Латвії, Литви і Польщі, – повідомив виданню міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс. – Якщо ми не впораємося з цим потоком, Лукашенко просто підтримає його, і це стане некерованою ситуацією».

Доля мігрантів наразі неясна, оскільки Польща і Латвія відмовляють їм в перетині своїх кордонів, а Білорусь не дозволяє їм повернутися.

Нагадаємо: раніше Латвія   оголосила режим НС на кордоні з Білоруссю. Це дозволяє латвійським прикордонникам застосовувати фізичну силу для припинення припливу нелегалів. Прикордонники також не зобов'язані приймати від нелегалів прохання про надання притулку.

Раніше цього місяця Євросоюз на тлі напруженої ситуації на литовсько-білоруському кордоні виділив Литві 36,7 млн євро невідкладної допомоги з фонду з питань притулку, міграції та інтеграції. Ці кошти будуть спрямовані на утримання центрів для нелегальних мігрантів, карантинних приміщень, медичну допомогу, продовольство і одяг, а також на фінансування спеціальних бригад для ідентифікації можливих жертв торгівлі людьми і виявлення осіб, що потребують допомоги. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті