Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері

Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері

Кабмін повинен здійснити аналіз структури власності всіх операторів систем розподілу електроенергії

Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері
фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення Ради нацбезпеки та оборони України (РНБО) від 30 липня 2021 року «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері». Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

У рішенні РНБО відзначається, що Кабінет міністр повинен разом із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Донецькою облдержадміністрацією,  та НАК «Нафтогаз» опрацювати питання щодо управління «Донецькоблгаз» для гарантованого забезпечення природним газом споживачів регіону.

Також, згідно з рішенням, Кабміну необхідно здійснити аналіз структури власності всіх операторів систем розподілу електроенергії та постачальників універсальних послуг і встановити реальних кінцевих бенефіціарних власників таких суб’єктів господарювання.

Крім цього, РНБО доручило Кабінету Міністрів до 31 грудня визначити порядок поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів. В умовах такого переходу необхідно забезпечити соціальний захист осіб, які потребують державної підтримки та допомоги.

До 30 вересня Уряд також має розробити та затвердити план встановлення справедливої вартості електричної енергії для побутових споживачів.

Також Уряд повинен забезпечити перехід від товарного до фінансового механізму ПСО на учасників ринку із забезпеченням доступності електроенергії для побутових споживачів з 1 жовтня 2021 року. Зокрема, йдеться у документі, з урахуванням покладення таких спеціальних обов’язків на оператора системи передачі («Укренерго») та операторів систем розподілу (обленерго).

Нагадаємо, 14 квітня НКРЕКП анулювала ліцензію ПАТ «Донецькоблгаз».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло