КНДР ймовірно знову запустила ядерний реактор, який виробляє збройовий плутоній – МАГАТЕ

КНДР ймовірно знову запустила ядерний реактор, який виробляє збройовий плутоній – МАГАТЕ

Про це свідчать дані супутникових знімків

КНДР ймовірно знову запустила ядерний реактор, який виробляє збройовий плутоній – МАГАТЕ
фото www.flickr.com/photos/fljckr/1026570349

Північна Корея, схоже, перезапустила ядерний реактор, який, як вважається, виробляв плутоній для ядерної зброї. Про це йдеться в щорічному звіті Міжнародної агенції з атомної енергії (IEA), на який посилається Reuters.  

Ознаки роботи реактора потужністю 5 мегават (МВт), який вважається здатним виробляти збройовий плутоній, були першими, виявленими з кінця 2018 року.

«З початку липня 2021 року з'явилися ознаки, в тому числі скидання води, що охолоджує», – йдеться у звіті МАГАТЕ про реактор в Йонбені, ядерному комплексі, що лежить в основі ядерної програми Північної Кореї.

Як відомо, МАГАТЕ не мало доступу до Північної Кореї з того часу, як Пхеньян вислав своїх інспекторів у 2009 році. Згодом країна продовжила реалізацію своєї програми створення ядерної зброї і незабаром відновила ядерні випробування. Останнє ядерне випробування країни було у 2017 році.

Наразі МАГАТЕ спостерігає за КНДР здалеку, в основному за допомогою супутникових знімків.

На комерційних супутникових знімках видно скидання води, що підтверджує висновок про те, що реактор знову працює, сказала Дженні Таун, директор американського проєкту 38 North, який здійснює моніторинг Північної Кореї.

«Неможливо дізнатися, чому реактор не працював раніше, хоча протягом минулого року велися роботи на водосховищі, щоб забезпечити достатню кількість води для систем охолодження», – сказала вона.

У червні МАГАТЕ відзначило ознаки можливих робіт по переробці в Йонбені з метою відокремлення плутонію від відпрацьованого реакторного палива, яке може бути використане в ядерній зброї.

Крім того, є ознаки діяльності з видобутку і збагачення уранової копальні і заводу в Пхонсані, а також діяльності на ймовірному заводі по таємному збагаченні в Кансон, говорять експерти.

Нагадаємо: раніше цього місяця МАГАТЕ повідомило, що Ірану вдалося досягти прогресу у своїй роботі по збагаченню металевого урану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті