ЄС взяла за мету зупинити масову міграцію з Афганістану

ЄС взяла за мету зупинити масову міграцію з Афганістану

За оцінками ООН, тільки до кінця цього року з Афганістану може мігрувати до пів мільйона афганців

ЄС взяла за мету зупинити масову міграцію з Афганістану
Фото www.flickr.com/photos/pthread/4072190717

Країни Європейського Союзу сповнені рішучості запобігти неконтрольованій міграції з Афганістану після захоплення країни талібами. Про це йдеться в проєкті заяви блоку, передає Reuters.

Уряди Євросоюзу прагнуть уникнути повторення хаотичного напливу біженців і мігрантів у 2015 році, який застав блок непідготовленим і посіяв розбіжності між його членами.

«Ґрунтуючись на отриманих уроках, ЄС і його держави-члени сповнені рішучості діяти спільно, щоб запобігти повторенню неконтрольованих великомасштабних незаконних міграційних переміщень, з якими стикалися в минулому, шляхом підготовки скоординованих і упорядкованих заходів у відповідь», – йдеться в проєкті заяви міністрів внутрішніх справ країни блоку.

Така позиція виникла після того, як агентство ООН у справах біженців ООН попередило, що до пів мільйона афганців можуть покинути свою батьківщину до кінця року. В агентстві наголосили, що «криза тільки починається» для 39 млн населення Афганістану.

Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців, вчергове закликав до того, щоб країн ЄС залишалися відкритими.

«Повітряні перевезення з Кабула закінчаться за лічені дні, і трагедія, що розгортатиметься далі буде не настільки помітною. Але це як і раніше буде повсякденною реальністю для мільйонів афганців. Ми не повинні відвертатися », – йдеться в заяві Гранді.

На екстреному засіданні у вівторок в Брюсселі міністри ЄС також підтвердять обіцянку блоку надати більше грошей Афганістану, а також сусіднім країнам. Між тим, офіційні особи ЄС наголосили на тому, що доставка допомоги стала складнішою після того, як таліби взяли країну під свій контроль.

Хоча Туреччина допомогла стримати кризу 2015 року з допомогою фінансування ЄС, прийнявши мільйони сирійців, що рятувалися втечею, Анкара менш готова прийняти афганців, оскільки пандемія COVID-19 і економічний спад створюють проблеми для соціальних служб.

Міністри також пообіцяють зупинити нові загрози безпеці з Афганістану для громадян ЄС, йдеться в проекті. Однак в проєкті документу не вказано, яким саме чином.

Водночас Міжнародний комітет порятунку заявив, що ЄС повинен створити нову схему переселення не менше 30 000 афганців з регіону в наступні 12 місяців.

Нагадаємо: після загострення ситуації в Афганістані в середині серпня до України прибули шість евакуаційних літаків, які повернули понад 650 осіб.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті