$6-мільярдні інвестиції Уоррена Баффета в 5 японських компаній окупилися через рік

$6-мільярдні інвестиції Уоррена Баффета в 5 японських компаній окупилися через рік

Однак прибутки не стали максимальними через несприятливі зовнішні фактори

$6-мільярдні інвестиції Уоррена Баффета в 5 японських компаній окупилися через рік
фото Getty Images

Корпорація Уоррена Баффета Berkshire Hathaway у серпні 2020 року приголомшила японський ринок, зробивши ставку обсягом $6 млрд на п'ять найбільших бізнес-центрів країни.

Через рік вкладення Баффета почали окупатися: загальна вартість акцій в п'ять компаній зросла майже на $2 млрд на тлі буму цін на сировинні товари, а приріст їх акцій більш ніж на 30% навіть обігнав еталонний індекс Topix, що виріс тільки на 21%, пише Investing.com з посиланням на Bloomberg.

Придбання п'яти фірм: Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsubishi Corp., Mitsui & Co., і Sumitomo Corp. – видається цілком логічною для філософії Баффета «купуй те, що знаєш». Однак, незважаючи на їх зростання, Баффет, якого в японських ЗМІ іноді називають «богом інвестицій», міг би отримати ще більші прибутки, проте на заваді стали пандемію і невпевненість у політичному керівництві Японії.

«Він купив у добрий час, – сказав Хідекі Курібара, аналітик Tokai Tokyo Securities Company. – Я сподіваюся, що він залишиться надовго, і що ці вкладення можуть бути успішними в довгостроковій перспективі».

Більше про це в матеріалі «Подарунок собі на 90-річчя: Баффет купив акції п'яти провідних японських торгових компаній».

Вибір часу для інвестицій Баффета був невірним: його корпорація зробила вклади всього через кілька днів після оголошення тодішнього прем'єра країни Сіндзо Абе про відставку зі свого поста, що стало першою зміною керівництва Японії за більш ніж сім років. На цьому тлі Японія зіткнулася з пандемією раніше, ніж більшість інших розвинених економік, а Есіхіде Суга незабаром зайняв пост прем'єр-міністра.

Спочатку після інвестицій Баффета акції п'яти компаній пішли в ріст, і в лютому індекс Nikkei вперше за 31 рік досяг позначки 30 000 пунктів. Однак після цього піку японський еталон почав неухильно знижуватися. Причинами зниження індексу стали відразу кілька факторів: різке зростання захворюваності COVID-19, оскільки кампанія вакцинації в Японії відставала від США і Європи, а також у зв'язку з різким падінням рейтингів Суга напередодні Олімпіади в Токіо.

Корпорація Баффета Berkshire зазначила, що може збільшити свою частку в будь-якому з 5 японських бізнес-центрів до 9,9%, але ще не повідомила про будь-які зміни в своєму портфелі.

Нагадаємо, Баффет повідомив, що вже на 50% виконав обіцянку роздати половину свого багатства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті