NASA вперше звернуло увагу на аеротаксі: агентство тестуватиме на безпеку Joby Aviation

NASA вперше звернуло увагу на аеротаксі: агентство тестуватиме на безпеку Joby Aviation

В агентстві вважають цей вид транспорту актуальним і перспективним

NASA вперше звернуло увагу на аеротаксі: агентство тестуватиме на безпеку Joby Aviation
фото Joby Aviation

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США почало льотні випробування повністю електричного повітряного таксі з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL). Про це NASA повідомилона своєму офіційному сайті, передає TJournal.

Агентство вперше тестує подібний авіатранспорт – це частина національної кампанії Advanced Air Mobility (ААМ), яка повинна підвищити суспільну довіру до малогабаритних і дешевих літальних апаратів.

Для випробувань NASA вибрало повітряне таксі компанії Joby Aviation, яка планує побудувати мережу пасажирських авіаперевезень до 2023-2024 року.

Повітряне таксі Joby, в кабіні якого вміщатимуться пілот і 4 пасажири, може подолати на одному заряді до 240 км з максимальною швидкістю 320 км/год.

За заявами виробника, електричний апарат практично безшумний – його двигуни і гвинти працюють у 100 разів тихіше, ніж у середньостатистичного вертольота.

NASA перевірить ці заяви за допомогою мобільної станції з 50 мікрофонами – вона буде вимірювати акустичний профіль при зльоті, польоті та посадці повітряного таксі. Тиха робота – одна з головних вимог програми ААМ, яка передбачає, що в перспективі повітряний транспорт буде працювати в густонаселених районах.

Також в план випробувань входить ретельна перевірка керованості і безпеки літаючого електротаксі. Якщо програма ААМ досягне поставлених цілей, то в США почнеться будівництво масштабної мережі повітряних таксі, медичних транспортних засобів і дронів для доставки вантажів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло