Новий уряд в Афганістані: коли буде сформований та хто його очолить

Новий уряд в Афганістані: коли буде сформований та хто його очолить

Попри попередні обіцянки про консенсусний уряд, за словами джерел, він складатиметься виключно з членів «Талібану»

Новий уряд в Афганістані: коли буде сформований та хто його очолить
фото www.flickr.com/photos/193800016@N04/51420885126

Мулла Барадар, глава політичного офісу талібів, очолить новий уряд в Афганістані. Про це заявили в п'ятницю принаймні три джерела в ісламістському угрупованні, пише Reuters.

Вони також повідомили, що мулла Мохаммад Якуб, син покійного засновника «Талібану» мулли Омара, і Шер Мохаммад Аббас Станекзай займуть керівні посади в уряді.

«Усі вищі лідери прибутку в Кабул, де підготовка до оголошення нового уряду знаходиться на завершальній стадії», – сказав виданню один з офіційних осіб «Талібану» на умовах анонімності.

Інше джерело талібів повідомив, що Хайбатулла Ахунзаде, верховний релігійний лідер талібів, зосередиться на релігійних питаннях і управлінні в рамках ісламу.

У той час як таліби раніше заявляли про своє бажання сформувати консенсусний уряд, джерело, близьке до руху, сказало, що тимчасовий уряд, який зараз формується, буде складатися виключно з членів руху «Талібан». Він включатиме 25 міністерств з консультативною радою керівництва під назвою «Кветта Шура».

Видання зазначає, що безпосереднім пріоритетом нового уряду має стати запобігання краху економіки, яка бореться з посухою і руйнівними наслідками конфлікту, що забрав життя приблизно 240 000 афганців.

Легітимність уряду в очах міжнародних донорів та інвесторів матиме вирішальне значення. Гуманітарні групи попередили про катастрофу, що насувається, а економіка вже знаходиться на межі краху.

Задовго до того, як таліби прийшли до влади, багато афганців щосили намагалися прогодувати свої сім'ї в умовах сильної посухи, і тепер мільйони людей можуть зіткнутися з голодом, кажуть агентства з надання допомоги.

Нагадаємо: днями «Талібан», який захопив Кабул 15 серпня після захоплення більшої частини території країни, зіткнувся з опором в долині Панджшері, де, згідно з повідомленнями, йшли важкі бої. В повідомленнях йдеться про «сотні смертей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті