Власник British Gas прогнозує підвищення цін на газ і – як наслідок – подорожчання всього іншого
Якщо майбутня зима буде довгою або особливо холодною, газ подорожчає ще більше

Зростання цін на природний газ, викликане глобальними труднощами в поставках, може призвести до підвищення вартості комунальних послуг і змусити енергоємний бізнес у Великобританії і Європі скоротити активність цієї зими, попереджають в британській Centrica Plc, що володіє British Gas.
У Європі та Британії ціни на газ тримаються на рекордних для цієї пори року рівнях, і експерти побоюються, що європейські країни можуть зіткнутися з дефіцитом газу взимку, коли попит на нього є найбільшим, пише Financial Times, на яку посилається Інтерфакс.
«Зараз в Європі і Британії достатньо газу для задоволення щоденних потреб, проте його недостатньо для наповнення сховищ, – сказав виданню Кассім Мангер, який відповідає за торгівлю енергоносіями в Centrica. – Якщо майбутня зима буде довгою і холодною, ми можемо зіткнутися з проблемою – нам необхідно купувати СПГ практично незалежно від ціни на нього, щоб бути впевненими, що попит взимку буде задоволений».
Якщо майбутня зима буде довгою або особливо холодною, газ подорожчає ще більше, і деяким з найбільш енергоємним підприємствам нічого не залишиться окрім як скорочувати виробництво, зазначив Мангер.
«Раніше ми ще не стикалися з такою ситуацією, як зараз. Якщо ви не можете забезпечити достатні поставки, єдиною можливістю врівноважити ринок є скорочення попиту, – каже він. – Якщо цієї зими ми зіткнемося з дефіцитом поставок, доведеться обмежити економічну активність, щоб врівноважити ринок. Якщо ціни на газ будуть занадто високими, то деякі компанії в Британії і Європі можуть обмежити виробництво».
У тому випадку, якщо майбутня зима в Європі виявиться м'якою і короткою, ціни на газ можуть опуститися, однак експерти відзначають наявність довгострокових проблем для ринку.
Так, Росія скоротила поставки газу в Європу в поточному році, і «Газпром» цього тижня дав зрозуміти, що запуск «Північного потоку 2» не вплине на рівень поставок російського газу в Європу в 2021 році.
При цьому зростання вартості квот на викиди СО2 у Британії і Європі сприяє збільшенню попиту на газ.
«У минулому ми могли легше перемикатися між різними видами палива, якщо ціни на газ піднімалися занадто високо, генеруючі компанії переключалися на вугілля, – відзначає Мангер. – Однак тепер це вже не варіант, оскільки ціни на вуглецеві квоти досить високі, і Великобританія припиняє використовувати вугілля».
Нагадаємо, як писала Rzeczpospollita, «Газпром» перестав продавати газ в Європу, дізнавшись про негативне рішення суду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].