Енергокомпанії Азії і Близького Сходу переходять на брудне паливо через високі ціни на СПГ
Спотові ціни на скраплений природний газ в Азії наразі є найвищими з січня

Зростання цін на скраплений природний газ (СПГ) спонукає комунальні підприємства в Азії і на Близькому Сході спалювати більше мазуту з високим вмістом сірки (HSFO), ніж зазвичай, для задоволення підвищеного попиту на електроенергію в літній період. Про це свідчать дані аналітиків і трейдерів, на які посилається Reuters.
Перехід до дешевшого, але бруднішого палива підкреслює проблеми, з якими стикаються країни, що розвиваються, яким доводиться боротися з економікою нижчих витрат у порівнянні зі стандартами скорочення викидів.
За словами аналітиків, високий попит на топковий мазут може зберегтися і після літа, оскільки відновлення світової економіки після коронавірусу набирає обертів, а світові ціни на СПГ тримаються на у понад двічі вищому показнику в порівнянні із середнім рівнем у 2020 році.
«Оскільки (спотові) ціни на СПГ перевищують HSFO, електростанції переходять з газу на нафту, де це можливо», – сказала Серена Хуанг, провідний аналітик Vortexa по Азії, підкресливши високий попит на електроенергію на Близькому Сході, в Пакистані та Бангладеш.
«Імпорт мазуту, ймовірно, буде рости і далі, оскільки ціни на СПГ продовжать рости на тлі жорстких фундаментальних показників попиту і пропозиції», – долала вона.
Спотові ціни на скраплений природний газ (СПГ) в Азії наразі є найвищими з січня, а також найвищими для цієї пори року, принаймні з 2010 року. Очікується, що вони будуть рости і далі взимку в північній півкулі, коли попит на СПГ для опалення, як правило, різко зростає.
Видання зазначають, що комунальні підприємства можуть почати зупиняти електростанції, що працюють на газі, і перезапускати блоки, що працюють на рідкому паливі, якщо різниця в цінах є досить великою і місцеві правила викидів це дозволяють.
У Південній Азії імпорт мазуту Пакистаном цього року вже приблизно на 65% перевищує загальний обсяг 2020 року, в той час, як Бангладеш розглядає можливість збільшення імпорту мазуту майже на 10% у фінансовому році, що починається 1 липня.
«В умовах пікового попиту на електроенергію в Бангладеш HSFO є більш економічним варіантом», – сказало джерело в комунальному підприємстві в країні.
За словами торгових джерел, на Близькому Сході Саудівська Аравія і Кувейт також збільшили сезонний імпорт мазуту на тлі високих температур і відновлення економічної активності.
Між ним, наразі глобальні запаси мазуту в ключових сховищах і торгових центрах знаходяться на багатомісячному мінімумі або близькі до нього.
Це пояснюється скороченням видобутку важкої високосірчистої нафти виробниками на Близькому Сході, а також пожежею на мексиканській офшорної платформи для важкої нафти в кінці серпня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].