Lyft і Uber покриють судові витрати в разі позовів до водіїв через техаський закон про аборти

Lyft і Uber покриють судові витрати в разі позовів до водіїв через техаський закон про аборти

Будь-який громадянин США може подати до суду на того, хто сприяє проведенню аборту, навіть якщо везе в клініку

Lyft і Uber покриють судові витрати в разі позовів до водіїв через техаський закон про аборти
фото SiliconANGLE

Сервіси таксі Lyft і Uber покриють судові витрати своїх водіїв у Техасі в разі, якщо на них подадуть до суду за перевезення жінок в клініку для проведення аборту. Про це оголосив гендиректор Lyft Логан Грін у Twitter. Пізніше до нього приєднався і глава Uber.

За словами Логана Гріна, прийнятий у Техасі закон про заборону абортів несе загрозу не тільки для жінок, але і для водіїв. Компанія покриє всі юридичні витрати для своїх співробітників, пообіцяв він.

Гендиректор Uber Дара Хосровшахі звернувся до Гріна у своєму Twitter: «Команда Uber теж в справі й буде покривати судові витрати таким же чином. Дякую за поштовх».

З 1 вересня в Техасі набув чинності закон про заборону абортів після шести тижнів вагітності. Винятки становлять лише ті випадки, коли вагітність загрожує життю матері або серйозними порушеннями її здоров'я.

Також відповідно до закону, будь-який громадянин США може подати до суду на того, хто сприяє проведенню аборту. Тобто під позов можуть потрапити не тільки лікарі, але також персонал клінік, члени сім'ї та навіть водії таксі, які відвезли жінку в лікарню. У разі доведення провини обвинувачений повинен виплатити штраф від $10 000. Ці кошти будуть спрямовані позивачеві, крім того, йому будуть відшкодовані судові витрати.

У заяві Lyft відзначається, що водії таксі, побоюючись покарання, можуть просто відхиляти замовлення у жінок, що викликають машину в лікарню.

«Уявіть собі вагітну жінку, яка намагається потрапити на прийом до лікаря і не знає, чи скасує ваш водій поїздку через страх порушити закон», – йдеться в повідомленні компанії.

Таким чином Lyft в тому числі намагається уникнути ризиків скасування замовлень, заявила Wall Street Journal прессекретар компанії Джулі Вуд.

Гендиректор Lyft Логан Грін також заявив, що компанія пожертвує $1 млн до фонду захисту репродуктивного здоров'я Planned Parenthood, закликавши інших зробити пожертвування.

Кілька американських компаній також вжили заходів для підтримки жінок і тих, хто потенційно може постраждати від закону.

Match Group, що володіє сервісом знайомств Tinder, створить фонд допомоги співробітницям з Техасу, які будуть змушені робити аборт за межами штату, пише The Wall Street Journal. Аналогічне рішення прийняв і інший великий дейтінговий сервіс Bumble.

Один з найбільших реєстраторів доменних імен GoDaddy заявив, що не буде обслуговувати сайт prowhistleblower.com, пов'язаний з організацією «Право Техасу на життя». Користувачі сайту можуть анонімно повідомити про проведення нелегальних абортів. GoDaddy обгрунтувала рішення тим, що ресурс порушує правило про заборону збору приватної інформації без згоди особи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті