Німеччина зобов'яже виробників смартфонів підтримувати пристрої протягом семи років

Німеччина зобов'яже виробників смартфонів підтримувати пристрої протягом семи років

Apple, Google, Huawei і Samsung не подобається ця ідея – вони наполягають на трирічній підтримці

Німеччина зобов'яже виробників смартфонів підтримувати пристрої протягом семи років
фото Apple

Федеральний уряд Німеччини звернувся до Європейської комісії, щоб збільшити термін обслуговування і ремонту мобільної техніки. Міністри наполягають на обов'язковій підтримці протягом семи років – це на два роки більше, ніж розглядає Євросоюз. На думку уряду, таке нововведення позитивно вплине на екологію, пише  vc.ru.

Мова йде як про оновлення програмного забезпечення, так і про ремонт пристроїв. Якщо ініціатива стане реальністю, то виробників зобов'яжуть публікувати фіксовані ціни на запасні частини і зберігати їх з плином часу.

Пропозиція вже викликала невдоволення з боку деяких компаній. Галузева організація DigitalEurope, в яку входять Apple, Google, Huawei і Samsung, наполягає на трирічній підтримці і пропонує обмежити доступні комплектуючі тільки екранами і батареями.

На поточний момент лідером за термінами обслуговування вважається Apple – компанія зазвичай надає оновлення iOS протягом п'яти років.

Виробники Android часто обмежуються трирічною підтримкою. В 2021 році Google і Samsung розширили цей термін до чотирьох років через вимоги виробника чипів Qualcomm.

Нові норми можуть набути чинності вже до 2023 року. На думку міністрів, вони не тільки збільшать життєвий цикл смартфонів, але і допоможуть навколишньому середовищу, а також підвищать безпеку користувачів.

Станом на серпень 2021 року понад 40% Android-пристроїв працюють на застарілих версіях 9.0 Pie і нижче.

Нагадаємо, Apple, Microsoft і Google відзвітували про рекордні прибутки на виході з пандемії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло