Berkshire Уоррена Баффета тільки на акціях автовиробника BYD заробила $2 млрд

Berkshire Уоррена Баффета тільки на акціях автовиробника BYD заробила $2 млрд

За 13 років дохід Баффета від інвестицій в акції китайської компанії склав 3400%

Berkshire Уоррена Баффета тільки на акціях автовиробника BYD заробила $2 млрд
фото Shutterstock

Корпорація Berkshire Hathaway Уоррена Баффета в цьому році заробила на акціях китайського автовиробника BYD $2 млрд, пише Investing.com з посиланням на Markets Insider.

У 2008 році Berkshire витратила $232 млн на придбання 225 млн акцій BYD. Згідно з останнім річним звітом Berkshire, її частка акцій наприкінці минулого року оцінювалася в $5,9 млрд.

Відтоді вартість акцій BYD зросла приблизно на 23%, в результаті чого вартість 8%-ої частки Berkshire виросла до $7,9 млрд. Таким чином, менш ніж за 13 років дохід Баффета від інвестицій в акції китайської компанії склав 3400%.

Акції компанії BYD на фондовій біржі в Гонконгу зросли в понеділок на 8% після того, як автовиробник повідомив, що в серпні обсяг його продажів легкових автомобілів виріс більш ніж в 4 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 60 500 одиниць.

За перші 8 місяців цього року було продано 261 000 легкових автомобілів, що більш ніж втричі більше, ніж 85 000, проданих за той же період 2020 року.

Значний обсяг продажу припадає на повністю електричні автомобілі – продажі зросли на 125%, до 149 000 одиниць за перші 8 місяців цього року, а продажі гібридних автомобілів збільшилися на 485%, до 112 000 одиниць. На цьому тлі продажі більш звичних, газових автомобілів BYD впали за той же період на 22% до 106 000 одиниць.

Ставка на китайську компанію-автовиробник BYD, запропонована Баффету його давнім діловим партнером і віце-головою Berkshire Чарлі Мангером, влучила «в десятку», недарма він не раз вихваляв BYD і навіть назвав засновника і генерального директора BYD Ван Чуаньфу «сумішшю винахідника Томаса Едісона і колишнього глави GE Джека Уелча» в інтерв'ю Fortune в 2009 році.

З моменту інвестування Berkshire в BYD виручка компанії виросла майже в 6 разів до суми, еквівалентної $24 млрд, а чистий прибуток збільшився більш ніж в 3 рази до $1 млрд.

Як повідомлялося, $6-мільярдні інвестиції Уоррена Баффета в 5 японських компаній окупилися через рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті