Швейцарія висунула на «Оскар» фільм «Ольга» про українську гімнастку і Майдан

Швейцарія висунула на «Оскар» фільм «Ольга» про українську гімнастку і Майдан

При цьому українське Мінкультури відмовило у фінансуванні фільму

Швейцарія висунула на «Оскар» фільм «Ольга» про українську гімнастку і Майдан
SWISS FILMS

Швейцарія висунула дебютну повнометражку «Ольга» режисера Елі Граппа на кінопремію «Оскар» 2022 року, передає  birdinflight.com.

Сюжет картини розгортається в 2013-му році. Фільм розповідає про 15-річну Ольгу, яка переїжджає до Швейцарії і тренується в збірній зі спортивної гімнастики. Матір дівчини, журналістка, залишається в Україні, щоб висвітлювати події Революції Гідності.

Міжнародна прем'єра фільму відбулася на цьогорічному Каннському кінофестивалі в програмі «Тиждень критики», де отримала нагороду за найкращий сценарій. «Ольга» була представлена і на Одеському міжнародному кінофестивалі поза конкурсом.

Elie Grappe’s feature film OLGA is entering the race for a nomination for Switzerland at the 94th Academy Awards in the...

Опубліковано SWISS FILMS Понеділок, 6 вересня 2021 р.

До роботи над стрічкою приєдналися українці: головні ролі виконали гімнастки Анастасія Будяшкіна і Сабріна Рубцова, а зйомки на території України спродюсували Сашко Чубко і Максим Асадчий.

У той же час Україна не вказана серед виробників фільму «Ольга», адже український уряд відмовив картині в фінансуванні, незважаючи на її перемогу в 11-му конкурсі кінопроектів Держкіно. З ініціативи тодішніх міністра культури Володимира Бородянського та голови профільного комітету Верховної Ради Олександра Ткаченка результати конкурсу були переглянуті, і фінансування отримали тільки 46 стрічок з раніше заявленого 101 фільму.

Як повідомлялося, до 30-ї річниці Незалежності в кінотеатрах України покажуть найкращі сучасні українські фільми.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті