Dragon Capital погіршив прогноз зростання української економіки до 3,5% у 2021 році

Dragon Capital погіршив прогноз зростання української економіки до 3,5% у 2021 році

Причина – гірші, ніж очікувалося, попередні дані щодо ВВП у другому кварталі цього року

Dragon Capital погіршив прогноз зростання української економіки до 3,5% у 2021 році
Засновник і голова Dragon Capital Томаш Фіала
Фото: УНІАН

Інвестиційна компанія Dragon Capital погіршила прогноз зростання української економіки у 2021 році з 4,6% до 3,5% через несподівано гірші, ніж очікувалося, попередні дані щодо ВВП у другому кварталі цього року. Про це повідомив засновник і генеральний директор компанії Томаш Фіала в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Результати другого кварталу (оприлюднені Держстатом – Mind) були набагато гіршими, ніж всі очікували: тільки 5,4% замість близько 7-8%, які всі чекали. Цей результат другого кварталу здивував і місцеві, і глобальні банки», – сказав він.

Як зазначив Фіала, однією з причин такої оцінки від Держстату стала оптова торгівля, яка має досить велику частку у ВВП. Її падіння за підсумками півріччя прискорилося до 5,7% з 3% за підсумками першого кварталу.

«Це дуже несподівана цифра, тому що всі суміжні сектори ростуть, і роздрібна торгівля зростає досить швидко. Виникає питання до того, як Держстат працює та складає ці звіти. 14 вересня буде випущено більш докладні дані щодо оптової торгівлі, а 20 вересня – щодо ВВП. Там побачимо. Але поки не зрозуміло, чому оптова торгівля могла так впасти», – додав очільник Dragon Capital.

Він нагадав, що в середині липня інвесткомпанія вже знижувала прогноз зростання української економіки цьогоріч – з 5,3% до 4,6%. Водночас Фіала повідомив, що на наступний рік оцінка зростання реального ВВП не змінилася – 4,3%.

За його словами, нині зовнішня кон'юнктура для України дуже сприятлива: ціни на її експорт зросли, вартість грошей у світі залишається низькою, а ймовірність довгострокового зростання інфляції у світі та різкого розвороту політики провідних центробанків ринків поки мала.

«Але, звичайно, уряду та керівництву країни треба мати на увазі, що така ситуація буде не завжди. Тому треба, перш за все, тримати консервативною монетарну та фіскальну політику та знижувати дефіцит (держбюджету – Mind) до 3% ВВП», – наголосив Фіала.

За оцінками Dragon Capital, дефіцит у 2021 році складе близько 3,9% ВВП замість закладених у держбюджеті 5,2%.

«Просто не вийде залучити фінансування на більший дефіцит навіть при тій хорошій кон'юнктурі, яка є», – вважає Фіала.

Раніше Morgan Stanley погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 3,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті