«Не є необхідним»: таліби заборонили жінкам в Афганістані займатися спортом

«Не є необхідним»: таліби заборонили жінкам в Афганістані займатися спортом

Окрім порушень прав жінок це призведе і до проблем з організацією міжнародних матчів

«Не є необхідним»: таліби заборонили жінкам в Афганістані займатися спортом
фото DR

Жінкам, у тому числі спортсменкам з національних збірних, відтепер не можна займатися спортом в Афганістані, заявив в середу заступник голови комісії «Талібану» з культури Ахмадулла Васік в інтерв'ю австралійському SBS News, передає Інтерфакс.

«Я не думаю, що жінкам можна буде грати в крикет, тому що жінкам не обов'язково грати в крикет. В крикеті вони можуть зіткнутися з ситуацією, в якій їх обличчя і тіла не будуть закриті. Іслам не дозволяє жінкам показуватися в такому вигляді. В еру мас-медіа будуть з'являтися фото і відео, і люди будуть їх дивитися. Іслам і Ісламський Емірат не дозволяють жінкам грати в крикет або займатися будь-яким видом спорту, де видно їхні обличчя і фігури», – заявив Васік. Він також зазначив, що іслам дозволяє жінкам виходити на вулицю тільки з необхідності, а спорт не є необхідністю.

Західні ЗМІ зазначають, що така позиція талібів ставить під загрозу можливість проведення навіть матчу чоловічої збірної Афганістану з крикету проти збірної Австралії, на який Васик дав дозвіл на початку місяця.

Згідно з правилами, встановленими Міжнародною радою крикету (ICC), всі 12 членів організації повинні мати як жіночу, так і чоловічу команду, якщо вони хочуть проводити подібні зустрічі.

Васік повідомив, що «Талібан» не піде на компроміси в цьому питанні і не «зрадить ісламські цінності», навіть якщо це призведе до проблем з організацією матчів.

Міністр спорту Австралії Річард Колбек назвав рішення «Талібану» тривожним і закликав ICC вжити заходів.

«Заборона жінкам займатися спортом на будь-якому рівні – це неприйнятно», – заявив Колбек.

Вважається, що крикет є найпопулярнішим видом спорту в Афганістані. У листопаді минулого року 25 спортсменок підписали контракти з Радою Афганістану з крикету, однак після захоплення Кабула талібами в серпні більша частина гравців покинула країну.

Раніше деякі з них розповіли BBC, що «Талібан» вистежує спортсменок і загрожує їм, щоб вони припинили грати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті