Росія може збільшити поставки нафти в США через збитки від урагану Іда – Bloomberg

Росія може збільшити поставки нафти в США через збитки від урагану Іда – Bloomberg

Нафта Urals схожа за складом на ту, що видобувається в Мексиканській затоці

Росія може збільшити поставки нафти в США через збитки від урагану Іда – Bloomberg
фото Shutterstock

Росія найближчим часом може наростити поставки своєї нафти марки Urals у Сполучені Штати в зв’язку зі збитками, яких завдав американській нафтовидобувній промисловості ураган Іда – через шторм нафтовидобувні потужності, розміщені в Мексиканській затоці, були надовго зупинені, пише Bloomberg.

Очікується, що імпорт нафти марки Urals у США збільшиться в вересні і жовтні, оскільки основна частина видобутку з родовищ уздовж узбережжя Мексиканської затоки – а це понад 77% – досі припинена, розповіли співрозмовники Bloomberg.

Urals аналогічна сортам нафти з цієї акваторії за складом, а через попит НПЗ на рівнозначну заміну російська марка буде дорожчати.

Як уточнює агентство, ціна нафти Urals досягла 7-річного максимуму, скоротивши розрив із котируванням Dated Brent (глобальний нафтовий бенчмарк Brent; включає кошик BFOET) до $1,05 за барель.

Зростання спостерігається навіть з урахуванням прогнозів про збільшення видобутку нафти з боку ОПЕК.

За оцінкою Bloomberg, ураган Іда, що обрушився на узбережжя Мексиканської затоки, завдав найпотужнішого удару по енергетиці США, ніж будь-який інший шторм за останні 13 років. Скорочення обсягу нафти склало 20,6 млн барелів.

Як повідомлялося, через ураган Іда нафтовидобувні компанії Мексиканської затоки припинили діяльність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті