Ціна на газ у Європі наблизилася до рекордної цифри в $700 за тисячу кубометрів

Ціна на газ у Європі наблизилася до рекордної цифри в $700 за тисячу кубометрів

Вартість газу зростає через критично низький рівень його запасів у сховищах Європи

Ціна на газ у Європі наблизилася до рекордної цифри в $700 за тисячу кубометрів
фото Shutterstock

Ціна найближчого (жовтневого) ф'ючерсу на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures в четвер увечері досягла позначки $696 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі, на які посилається Інтерфакс.

ОНОВЛЕНО: Ціна газу на ф'ючерсному ринку Європи оновила рекорд, досягнувши на вечір четверга 9 вересня позначки в $700 за тисячу кубометрів. Це випливає з даних лондонській біржі ICE.

При цьому ще у серпні середнє значення контракту «на день вперед» на TTF становило $533, а на початку вересня – вже $631 за тисячу кубометрів.

З початку року середня ціна контракту «на день вперед» на TTF виявилася на рівні $335 за тисячу кубометрів.

Головний фактор зростання ціни – низький рівень запасів газу в підземних сховищах Європи при обмеженому надходженні газу по трубопроводах і в зрідженому вигляді.

До переходу від закачування до відбору газу з підземних сховищ залишається трохи більше місяця, а рівень запасів ледь перевалив за 2/3.

На ранок середи запаси становили 69,52%, що на 15,5% нижче середнього рівня за останні п'ять років.

Нагадаємо, раніше експерти попередили, що зростання цін на природний газ, викликане глобальними труднощами в поставках, може призвести до підвищення вартості комунальних послуг і змусити енергоємний бізнес у Великобританії і Європі скоротити активність цієї зими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло