Інтеграція України до ENTSO-E є символічним приєднанням до Європи – голова польського уряду

Інтеграція України до ENTSO-E є символічним приєднанням до Європи – голова польського уряду

Шмигаль каже, що підтримка Польщі дуже важлива для приєднання України до європейської енергомережі

Інтеграція України до ENTSO-E є символічним приєднанням до Європи – голова польського уряду
Фото: kmu.gov.ua

Інтеграція України до європейської мережі ENTSO-E є символічним приєднанням до Європи, і Польща підтримуватиме Україну на цьому шляху. Про це заявив голова Ради Міністрів Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Водночас Кабінету міністрів зазначив, що надання Польщею політичної та технічної підтримки для синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E є надзвичайно важливою. Він підкреслив актуальність питання інтеграції до європейської мережі, що передбачено Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС.

«Впевнений, Польща розуміє та підтримує наше прагнення приєднатись до європейської енергосистеми як на тлі гібридної агресії Російської Федерації, так і в контексті перспективи членства України в ЄС», – зауважив Шмигаль.

Він та Матеуш Моравецький також висловилися категорично проти завершення будівництва проєкту «Північний потік-2», який несе загрозу безпеці не лише України та Польщі, але й всього європейського континенту.

Нагадаємо: на початку червня «Укренерго» пройшло попередню сертифікацію як оператор системи передачі європейського зразка. Це важлива передумова для інтеграції в європейську мережу ENTSO-E.

Та згодом «Енергоспівтовариство» повідомило, що не може сертифікувати «Укренерго» до покращення фінансового стану компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло