Китайська компанія збудує в Грузії найбільший на Кавказі тунель

Китайська компанія збудує в Грузії найбільший на Кавказі тунель

Роботи обійдуться в майже $400 млн

Китайська компанія збудує в Грузії найбільший на Кавказі тунель
фото DR

Компанія China Railway Tunnel Group (CRTG) в п'ятницю почала роботи з прокладання в Грузії в районі Хрестового перевалу 9-кілометрового автомобільного тунелю на ділянці дороги Квешеті-Кобі, який входить до складу міжнародного коридору «Північ-Південь», передає Інтерфакс.

«Це насправді проект століття, здійснення якого повністю розвантажить цю ділянку, що дозволить потрапити з Тбілісі в Казбегі всього за 1,5 години», – сказав прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі на церемонії початку будівництва.

За його словами, реалізація даного проекту важлива не тільки для Грузії, але і для регіону загалом.

«Протягом дня на цій ділянці пересуваються близько 3000-4000 автомобілів, з яких 70% – легкові машини, а решта – вантажівки підвищеної прохідності», – зазначив Гарібашвілі.

Він підкреслив, що це буде найбільший тунель на Кавказі і за своїми параметрами унікальний в світі. Вартість проекту, за словами прем’єра, становить близько $385 млн.

Для прокладання цього тунелю діаметром 15 метрів спеціально була виготовлена і доставлена в Грузію бурильно-прохідницька машина.

Згідно з проектом, дорога Квешеті-Кобі, довжина якої зараз становить 34 км, скоротиться на 11 км, а час у дорозі – на 1 годину. Будівництво цієї дороги і автотунеля вирішить багаторічну проблему пересування автотранспорту через Хрестовий перевал, пов'язану з небезпекою сходження лавин, після чого вже можна буде в будь-який час року безпечно пересуватися по цій складній ділянці Військово-Грузинської дороги.

Проект фінансується Азіатським банком розвитку і Європейським банком реконструкції і розвитку, а також урядом Грузії.

Всі будівельні роботи планується завершити в 2024 році.

Тим часом стало відомо, де The Boring Company Ілона Маска прориє наступний тунель.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті