Споживчі ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль – Мінекономіки

Споживчі ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль – Мінекономіки

Причина – сезонність та обсяги виробництва

Споживчі ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль – Мінекономіки
Фото: УНІАН

Ціни з липня на внутрішньому ринку на більшість харчових продуктів або зменшилися, або уповільнили зростання. Причина – сезонність та обсяги виробництва. Про це повідомляє Міністерство економіки.

У серпні проти липня подешевшали овочі борщового набору (від 4,5% на капусту та до 40,8% на моркву). Пшоно подешевшало на 2,4%, олія соняшникова – 2%, крупа вівсяна – 1,5%, крупи гречані – 1,3%, борошно пшеничне та птиця – до 1%. Також нормалізувалася ціна на цукор.

Зазначається, що таку динаміку спричиняють позитивні оцінки обсягів виробництва аграрної продукції. Вплинули й дії уряду та пожвавлення економіки України.

Зростання цін у першій половині цього року спричинили найбільше за десятиліття падіння виробництва у вітчизняному аграрному секторі (на понад 10 %). Через це собівартість виробництва підвищилася й сільгосптоваровиробники підняли ціни на сировину. Також фактором зростання стало збільшення витратності виробництва у зв'язку з і зростанням ціни на газ.

Раніше повідомлялося, що інфляція в Україні за підсумками серпня залишилася на рівні 10,2%. Тарифи, ціни на транспорт, алкоголь, тютюн та деякі харчові продукти минулого місяця зросли у порівнянні з липнем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті