Sotheby's виставить на торги найдорожчу арт-колекцію в історії аукціону

Sotheby's виставить на торги найдорожчу арт-колекцію в історії аукціону

Колекція творів мистецтва оцінюється в $600 млн

Sotheby's виставить на торги найдорожчу арт-колекцію в історії аукціону
На передньому плані - скульптура Пікассо, частина арт-колекції
фото Sotheby's

Аукціонний дім Sotheby's виставить на продаж колекцію творів мистецтва загальною вартістю $600 млн. Це найвища ціна, коли-небудь виставлена на одну колекцію, пише birdinflight.com з посиланням на The Guardian.

Колекція належить Гаррі та Лінді Маклоу, парі мільярдерів із Нью-Йорка. Гаррі – один з найвідоміших забудовників Нью-Йорка, а Лінда – почесний попечитель Метрополітен-музею і Фонду Гуггенхайма.

П'ять років тому вони вирішили розлучитися після 59 років спільного життя і попросили суд справедливо розділити майно, в тому числі спільну колекцію мистецтва. Суддя постановив продати 65 найбільш цінних робіт з неї і розділити виручку.

За словами гендиректора Sotheby's Чарльза Стюарта, це одна з найбільших колекцій сучасного мистецтва, які коли-небудь з'являлися на ринку.

Вона містить роботи Пабло Пікассо, Марка Ротко, Енді Уорхола, Альберто Джакометті, Джеффа Кунса, Агнес Мартін, Зігмара Польке, Герхарда Ріхтера і Брайса Мардена.

Хоча співробітники Sotheby's оцінили колекцію в $600 млн, вона має всі шанси побити рекорд їх конкурентів з аукціонного дому Christie's, який в 2018 році продав арт-колекцію Рокфеллерів за $835 млн.

Торги пройдуть в два етапи – в листопаді поточного року і в травні 2022 року.

Як повідомлялося, у жовтні Sotheby's виставить на аукціон картину Бенксі, порізану в шредері – але після самознищення вона зросла в ціні майже в чотири рази.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті