В Чехії затримали росіянина, який шпигував у Криму перед його окупацією

В Чехії затримали росіянина, який шпигував у Криму перед його окупацією

Україна може вимагати екстрадиції Франчетті з Чехії

В Чехії затримали росіянина, який шпигував у Криму перед його окупацією
фото Shutterstock

В аеропорту Праги правоохоронці затримали росіянина Олександра Франчетті. Про це повідомляє RFIз посиланням на посольство Росії в Чехії. Франчетті підозрюють у тому, що в лютому 2014 він прибув до Криму, де очолив розвідувальну групу «Північний вітер». Інформація, яку збирала його група, передавалася командуванню ВМФ Росії. Україна може вимагати екстрадиції Франчетті з Чехії.

Франчетті має російський паспорт і посвідку на проживання в Празі. «В даний час до місця затримання направляється представник консульського відділу посольства Росії в Чехії для надання необхідної консульської допомоги. Російські дипломати перебувають в контакті з представниками чеської влади і родичами затриманого», – повідомив РБК прес-секретар російського посольства в Чехії Микола Брякін.

Чеське видання iRozhlas повідомляє, що в лютому 2014 року Франчетті прибув до Криму, де зібрав розвідувальну групу «Північний вітер». У групі було 12 осіб, Франчетті її очолював.

«Наша група мала на меті запобігти проникненню різних угруповань на територію Севастополя. Ми спостерігали за околицями, пересуванням машин, незвичайних машин, шукали укриття», – наводило видання iRozhlas слова Франчетті в 2019 році.

Франчетті розповів, що одним з його завдань був огляд в пошуках вибухових речовин у районі Мекензієвих гір, де проходила лінія електропередачі, а поруч з нею газопровід. Всю інформацію, яку отримував підрозділ «Північний вітер», Франчетті, за його словами, передавав командуванню ВМФ Росії.

27 лютого 2014 року будівлі Верховної ради і Ради міністрів Криму були захоплені озброєними людьми. У той же день Рада Криму проголосувала за те, що провести в республіці референдум. В результаті 96,5% тих, хто прийшов на дільниці, за даними ЦВК, нібито проголосували за приєднання півострова до Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті