Xiaomi припинила блокувати свої «сірі» смартфони, ввезені в Іран, Сирію, КНДР та окупований Крим

Xiaomi припинила блокувати свої «сірі» смартфони, ввезені в Іран, Сирію, КНДР та окупований Крим

Представник компанії стверджує, що пристрої блокували на час розслідування

Xiaomi припинила блокувати свої «сірі» смартфони, ввезені в Іран, Сирію, КНДР та окупований Крим
фото DR

Китайська компанія Xiaomi скасувала блокування смартфонів в країнах з забороною на експорт пристроїв. Представник компанії сказав, що смартфони блокували на час розслідування можливих випадків контрабанди, пише TJournal.

Xiaomi заявила, що блокування телефонів в країнах і на територіях, які знаходяться під санкціями, була «тимчасовим заходом» по боротьбі з незаконним ввезенням пристроїв. Про це сказав газеті Global Times представник компанії.

У Xiaomi повідомили, що рішення заблокувати телефони в таких країнах і регіонах, як Куба, Іран, Сирія, КНДР, Судан і окупований Крим «не спрямоване проти якихось окремих ринків». Компанія намагалася «запобігти контрабанді на чорному ринку і захистити безпеку особистих даних користувачів».

За словами представника компанії, смартфони блокували тільки на час розслідування можливого незаконного ввезення техніки. Розслідування «досягло результатів», і тепер пристрої розблокують, повідомив він газеті.

На початку вересня користувачі з Куби поскаржилися на тематичних форумах, що виробник заблокував їх смартфони Xiaomi. На пристроях з'являлося повідомлення: «Політика Xiaomi не дозволяє продаж цього продукту на території, на якій ви намагалися його активувати». Зі схожою проблемою зіткнулися жителі Ірану, Сирії, Судану, Північної Кореї і Криму.

Хоча Xiaomi офіційно не представлена на ринку США, вона посилається на місцеві закони: перераховані території знаходяться під санкціями. Про заборону експорту зазначає сама компанія.

Зараз Xiaomi – один з найпопулярніших виробників смартфонів. У червні компанія вийшла на перше місце в світі з продажу пристроїв, обігнавши Samsung і Apple, а за підсумками всього другого кварталу 2021 року опинилася на другому місці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті