Європарламент ухвалив резолюцію щодо Росії: засудив анексію Криму і рекомендував посилити санкції

Європарламент ухвалив резолюцію щодо Росії: засудив анексію Криму і рекомендував посилити санкції

Європарламент рекомендує зменшити енергозалежність країн ЄС від російського газу

Європарламент ухвалив резолюцію щодо Росії: засудив анексію Криму і рекомендував посилити санкції
фото: dw.com

Європарламент затвердив резолюцію щодо відносин із Росією, в якій закликав посилити санкційний тиск, у тому числі через окупацію Криму. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 16 вересня на брифінгу назвав цю резолюцію «жорсткою» і сказав, що українська сторона нею «задоволена». За резолюцію проголосували 494 євродепутати, 103 – висловилися проти, ще 72 – утрималися.  Про це повідомляє «Радіо Свобода».

В оприлюдненій Європарламентом інформації згадані основні положення документа. Зокрема, головним для ЄС названа «свобода, стабільність і мир», як в ЄС, так і за його межами. У резолюції наголошується, що цим цінностям загрожує «агресивна політика російської влади», а як приклад названа анексія Криму, порушення територіальної цілісності України, Грузії і Молдови.

Європарламент рекомендує зменшити енергозалежність країн ЄС від російського газу, нафти й іншої сировини, поки при владі залишається Володимир Путін.

У резолюції наголошується, що ЄС «має посилити свої можливості запроваджувати санкції проти російської влади, російських олігархів, соратників президента Путіна і членів їхніх сімей за порушення прав людини».

«Для нас дуже важливо, що документ відзначає неможливість повернення до нормальної співпраці, те, що називають business as usual, поки Росія не припинить агресивну політику і гібридну війну проти ЄС, країн «Східного партнерства», до яких відноситься і Україна, а територіальна цілісність Грузії, Молдови і Україна не буде відновлена в рамках міжнародно визнаних кордонів», – зазначив на брифінгу Кулеба.

Раніше Європарламент проголосував за резолюцію з відключенням Росії від SWIFT.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті