Борг Пенсійного фонду за казначейськими позиками сягнув 74 млрд грн – Мінфін

Борг Пенсійного фонду за казначейськими позиками сягнув 74 млрд грн – Мінфін

Збільшення з початку поточного року склало 12 млрд грн

Борг Пенсійного фонду за казначейськими позиками сягнув 74 млрд грн – Мінфін
Фото: УНІАН

Зростання боргів Пенсійного фонду за позиками з єдиного казначейського рахунку (ЄКР) формує значний фіскальний ризик вже у 2022 році. Про це йдеться в аналітичній записці Міністерства фінансів про фіскальні ризики та їх вплив на показники державного бюджету у 2022 році.

«Тенденція до зростання заборгованості Пенсійного фонду за позиками, наданими з ЄКР на покриття тимчасових касових розривів зберігається й надалі… Обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед сягнув у 2021 році вже 12,1 млрд грн, а загальна сума заборгованості Пенсійного фонду за такими позиками станом на 1 вересня 2021 року становила 74,2 млрд грн», – зазначається у документі.

Серед ризиків для виплати пенсій – зменшення працюючих: чисельність найманих працівників у грудні 2020 року склала 9948,1 тис. осіб, що на 315,000 менше, ніж у грудні-2019.

Крім того, у Мінфіні нагадали, що на початок 2021 року загальна сума заборгованості з обов’язкових страхових платежів та зі сплати єдиного внеску склала 37,6 млрд грн, з яких 20,7 млрд грн зі сплати єдиного внеску, а сума заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій сягнула 15,5 млрд грн.

При цьому, існує висока ймовірність зростання обсягу видатків на пенсійні виплати, зокрема у 2022 році, у зв’язку із прийняттям рішення Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям: реалізація цього рішення потребуватиме додаткові 64,6 млрд грн.

Як повідомлялося, пенсіонери старші за 70 років отримають доплати до пенсії з наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті