Італія першою серед країн ЄС запроваджує обов’язкові для всіх COVID-сертифікати

Італія першою серед країн ЄС запроваджує обов’язкові для всіх COVID-сертифікати

Працівники, які вийдуть на роботу без COVID-сертифікати, будуть змушені платити штрафи

Італія першою серед країн ЄС запроваджує обов’язкові для всіх COVID-сертифікати
фото: Unsplash/Matteo Jorjoson

Уряд Італії ухвалив одні з найсуворіших у ЄС карантинних заходів. Там зобов’язали всіх працівників у країні мати COVID-сертифікати. Про це повідомляє Reuters.

Нові правила наберуть чинності з 15 жовтня. Правила стосуватимуться працівників як державних установ, так і приватних.

Згідно з рішенням уряду, ті, хто не матимуть COVID-сертифіката протягом п’яти днів, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати. Але звільняти таких людей буде заборонено. Працівники, які вийдуть на роботу без COVID-паспорта, будуть змушені платити штраф від 600 до 1 500 євро. Також COVID-сертифікат залишається обов’язковим для походів до музеїв, спортзалів, кінотеатрів, театрів, ресторанів та ТРЦ.

Національний інститут охорони здоров’я Італії оприлюднив дані смертності від коронавірусу за останні пів року. 99% померлих були невакциновані. Загалом за період з лютого до 21 липня в Італії зафіксували 35 776 смертей від коронавірусу. Серед них лише 423 людини отримали обидві дози вакцини, або ж одну дозу вакцини Johnson & Johnson (1,2% від загальної кількості смертей).

Нагадаємо, Італія скасувала обов’язковий карантин для вакцинованих туристів з України. Нові правила діятимуть до 25 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті