США, Британія і Австралія створили новий союзний блок, Китай висловив обурення

США, Британія і Австралія створили новий союзний блок, Китай висловив обурення

Влада КНР різко негативно відреагували на створення блоку AUKUS

США, Британія і Австралія створили новий союзний блок, Китай висловив обурення
фото Pixaby

Рішення США, Великобританії і Австралії про розвиток стратегічного партнерства в рамках нового Індо-Тихоокеанського блоку AUKUS негайно викликало різку реакцію Китаю, який явно прагне домінувати в цій частині земної кулі, передає Голос Америки.

Про підсумки віртуальної зустрічі трьох лідерів – президента США і прем'єр-міністрів Великобританії та Австралії – повідомив особисто глава Білого дому Джо Байден.

«Сьогодні ми робимо ще один історичний крок до поглиблення співпраці між трьома нашими країнами, тому що ми всі розуміємо нагальну небхідно довгострокового забезпечення миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні, – заявив Джо Байден. – Нам потрібно оцінити нинішню стратегічну обстановку в регіоні і її можливий розвиток. Оновлення альянсу означає здатність краще впоратися з загрозами як сьогоднішнього, так і завтрашнього дня».

У свою чергу, британський прем'єр-міністр Борис Джонсон вказав, що зараз важливо зміцнювати зв'язки в Тихоокеанському регіоні, який, як він висловився, геополітично «стає все складнішим». Джонсон повідомив, що однією з перших оголошених ініціатив у рамках AUKUS стало рішення США і Великобританії допомогти Австралії зміцнити її військово-морські сили атомними підводними човнами.

«Ми відкриваємо нову главу в історії нашої дружби, і першим завданням цього партнерства стане допомога Австралії в придбанні флоту атомних підводних човнів. Тут слід підкреслити, зрозуміло, що ці підводні човни будуть оснащені, в якості силової установки, ядерними реакторами, а не озброєні ядерною зброєю», – запевнив британський прем'єр.

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, в зв'язку з цим, назвав AUKUS «новим, покращеним тристороннім партнерством в сфері безпеки».

Влада КНР негайно розцінила ці домовленості як «надзвичайно безвідповідальний крок». Ніхто з трьох лідерів AUKUS, в ході прес-конференції, що не вимовив слово «Китай». Однак, китайський МЗС негайно дав зрозуміти, що в Пекіні прекрасно знають, яка така «загроза стабільності в регіоні» тут мається на увазі.

«Співпраця США, Сполученого Королівства та Австралії в сфері атомних підводних човнів завдає серйозної шкоди регіональному миру і стабільності, активізує гонку озброєнь і зводить нанівець міжнародні зусилля щодо нерозповсюдження ядерних озброєнь. Дії США і Великобританії, які експортують секретні технології для атомних підводних човнів, знову демонструють подвійні стандарти і доводять, що вони використовують такий експорт як інструмент для геополітичних ігор», – заявив в середу Чжао Ліцзяні, прес-секретар МЗС КНР.

Представник МЗС КНР вказав, що, керівництво Австралії само винне в нинішньому незадовільному стані австралійсько-китайських відносин. Він зазначив, що уряду Австралії слід гарно подумати, перш ніж вирішити, чи має воно «ставитися до Китаю як до партнера чи як до ворога».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті