«АрселорМіттал Кривий Ріг» оскаржить претензію Держекоінспекції в суді

«АрселорМіттал Кривий Ріг» оскаржить претензію Держекоінспекції в суді

Компанія вбачає в діях органу «беззаперечний тиск на бізнес»

«АрселорМіттал Кривий Ріг» оскаржить претензію  Держекоінспекції в суді
Фото: pixabay.com

Криворізький гірничо-металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомив про готовність оскаржити в суді претензію на 450 млн грн від Держекоінспекції. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

«Понад 450 млн грн «штрафу» – за те, що металургійне підприємство на власній, спеціально виділеній території розміщує шлами, які є побічним продуктом агломераційного виробництва і потім повторно використовуються у виробництві агломерату. Це стандартна виробнича технологія для всієї гірничо-металургійної галузі, і «АрселорМіттал Кривий Ріг» не є винятком», – пояснює компанія.

На комбінаті додають, що шламовий майданчик – це радянська спадщина, яку отримав новий власник у 2005 році при покупці активу.

«Криворіжсталь» мала погоджену технологічну схему складування шламів на конкретній ділянці підприємства, і це не шкодило довкіллю. «АрселорМіттал Кривий Ріг» і зараз користується цією технологією, швидко переробляючи шлами на потужностях аглофабрики метвиробництва, не допускаючи надмірного накопичення відходів», – додають там.

У компанії заявляють, що ситуація почала погіршуватися в цьому році, поки аглофабрика простоювала. На підприємстві підкреслили, що протягом п'яти місяців очікували дозволу на її роботу від держорганів.

В «АрселорМіттал Кривий Ріг» також зазначають, що Держекоінспекція проводила планову перевірку на території комбінату у квітні цього року – у компанії додають, що представники інспекції у документах посилаються на дані безкоштовного сервісу Google Maps. «У загрозі новими штрафами й нескінченними позаплановими перевірками з боку ДЕІ ми бачимо беззастережний тиск на бізнес», – підсумовується у заяві.

Раніше повідомлялося, що Держекоінспекція нарахувала понад 450 млн грн збитків за порушення на «АрселорМіттал Кривий Ріг». Підприємству запропоновано добровільно відшкодувати збитки довкіллю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло