Мінцифри можливо залучить компанію Apple до проведення перепису населення України

Мінцифри можливо залучить компанію Apple до проведення перепису населення України

Перепис заплановано на 2023 рік

Мінцифри можливо залучить компанію Apple до проведення перепису населення України
фото: Unsplash/Ryoji Iwata

Міністерство цифрової трансформації планує провести перепис населення України у 2023 році. На це з бюджету планують виділити 80 мільйонів гривень Про це повідомив очільник міністерства в інтерв’ю «Факти».

«У 2023 році проведемо офіційний перепис населення. Можу зробити невеличкий спойлер: все, що можна буде зробити онлайн або цифровими інструментами, так і буде зроблено. Ми не використовуватимемо інструменти 20-річної давнини, а залучимо найкращі світові рішення», – заявив Федоров.

Наразі міністерство працює над проєктом перепису.

«Останні кілька тижнів аналізуємо ту стратегію, яка була за останні півроку-рік розроблена, ключові етапи. Наступний рік буде часом тотальної підготовки до перепису. Нам потрібно розрахувати конкретну фінансово-економічну модель. Скільки треба інвестувати у перепис, щоб кожен українець відчув на власній кишені, що прийшов результат? Я не хочу, щоб уряд здійснив перепис заради перепису. Важливо, щоб був результат. Нині служба статистики направила до кожного міністерства оновлений запит щодо того, як використовуватимуться результати перепису», – пояснив Федоров.

Міністр зазначив, що як проходитиме перепис, якими будуть його терміни, як він фінансуватиметься буде оголошено на презентації, що відбудеться, орієнтовно, наприкінці року.

Крім цього міністр повідомив, що під час нещодавньої зустрічі з головою Apple Тімом Куком обговорювалася можливість залученні компанії до проведення перепису:

«Цікаві моделі участі у переписі населення. Наприклад, багато брендів просто хочуть продати техніку, яка під час перепису і після нього стане неактуальною з огляду на технології. А Apple в Америці надавала велику частку техніки в оренду на кілька тижнів. Тобто це економія бюджетних коштів. Але нині ми розглядаємо пропозиції різних компаній. Apple була першою, з ким ми зустрілися».

Нагадаємо, у 2019 році в Україні провели пробний електронний перепис населення. За його результатами населення України становить 37 289 000 осіб.

У матеріалі Mind «Разом нас багато… Як порахувати?» розповідалося, кого і як рахував Кабмін і коли Україна зможе спростити процедуру перепису населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті